مبل شور - Carpet extractor

دستگاه های فرش و موکت شوی یکی از رایج ترین ابزارهای نظافت حرفه ای مورد استفاده برای نظافت و شستشوی عمیق فرش و موکت می‌باشد. دستگاه‌ های فرش شوی و موکت شوی در کنار محلول شوینده از ترکیب فشار و مکش برای حذف انواع آلودگی‌ها از میان الیاف فرش و موکت و سطح آنها استفاده می‌کنند. با چنین ترکیبی نتایج بدست آمده خیره کننده خواهد بود. در این کتگوری کاربرد دو دستگاه فرش شوی و مبل شوی به تفصیل توضیح داده می شود. دستگاه فرش و موکت شوی موجب نظافت عمیق و موثر فرش و موکت میشود و برخلاف برخی روش‌های سنتی دیگر تنها به حذف آلودگی سطحی محدود نمی‌گردد. این دستگاه امکان نفوذ مواد شوینده به عمیق‌ترین بخش‌های فرش و موکت و میان الیاف آنها را فراهم می‌نماید و از سوی دیگر با مکش آب و آلودگی باعث تسریع زمان خشک شدن فرش و موکت شده و از بوی نامطبوع ناشی از باقی مانده رطوبت و آلودگی در میان الیاف فرش جلوگیری می‌نماید.

برخی از انواع پیشرفته‌ تر دستگاه‌های فرش و موکت شوی مجهز به سری مخصوص شستشوی مبل می‌باشند. در نتیجه خرید آنها بعنوان یک دستگاه چندمنظوره به لحاظ اقتصادی کاملا مقرون به صرفه می‌باشد. دستگاه مبل شوی تک و کاربردی نیز طراحی و تولید شده اند که موجب بهبود کیفیت شستشوی مبل می شوند. عمده ساختار دستگاه های مبل شوی و فرش و موکت شوی مجهز به نازل مبل شویی، متشابه می باشد. به همین دلیل در ادامه ساختار و اجزا این دو دستگاه تشریح می شوند.


اجزا تشکیل دهنده دستگاه های مبل و موکت شوی

هر دستگاه فرش و موکت شوی که مجهز به تجهیزاتی مانند مبل شوی می باشد و همچنین دستگاه های مبل شوی از واحد های متفاوتی تشکیل شده اند. عملکرد این ماژول ها در کنار هم موجب کارکرد موثر دستگاه های مبل شور می گردد. واحد های دستگاه های مبل شور در ادامه توضیح داده شده اند.

1) برس شستشو: در دستگاه‌های فرش و موکت شوی از برس‌های غلطکی استفاده می‌گردد. جهت حرکت برس غلطکی در جهت الیاف فرش بوده در نتیجه آلودگی را از عمق تار و پود فرش خارج کرده و باعث شستشو عمیق آن می‌شود و همچنین به بافت فرش هیچگونه آسیبی وارد نخواهد کرد.

2) سیستم مکش: یکی از مزایای عمده دستگاه فرش و موکت شوی در مقایسه با روش‌های سنتی شستشوی فرش، وجود سیستم مکش در این دستگاه می‌باشد که امکان شستشو و مکش همزمان را فراهم می‌نماید. سیستم مکش با جمع آوری موثر آب و آلودگی و انتقال آن به مخزن آب کثیف، موجبات خشک شدن سریع‌تر فرش یا موکت را فراهم کرده و از ایجاد بوی نامطبوع ناشی از رطوبت و آلودگی باقی مانده در فرش جلوگیری می‌نماید. این مسأله در نظافت صنعتی امکان پرتردد همچون هتل ها، رستوران ها، سینما و ... دارای اهمیت ویژه می‌باشد.


لوازم جانبی کاربردی

دستگاه‌های فرش و موکت شوی غالبا با لوازم جانبی متعدد و متنوعی عرضه می‌شوند که به صورت استاندارد دستگاه یا اختیاری می‌باشند. این ابزار و تجهیزات جانبی به افزایش کارایی دستگاه کمک نموده و امکان استفاده از آن را بر روی سطوح مختلف فراهم می‌نمایند. از جمله مهم‌ترین تجهیزات جانبی می‌توان به سری مخصوص شستشوی مبلمان، تی مخصوص سطوح سخت، انواع شلنگ‌ها و لوله های مکش اشاره نمود. کاربردی ترین و رایج ترین تجهیزات جانبی کاربردی در دستگاه های موکت شوی نازل مبل شوی است که با اتصال آن یک دستگاه چندمنظوره و کاربردی فراهم می گردد.


*شرکت شریف صنعت بعنوان نماینده انحصاری کمپانی Nilfisk دانمارک، عرضه‌کننده دستگاه‌های مبل و فرش شوی حرفه‌ای برای کاربرد در انواع محیط های تجاری می‌باشد. دستگاه های فرش شوی Nilfisk علی رغم کارایی بالا، دارای ساختار و طراحی ساده بوده و کاربری آن ها بسیار راحت می‌باشد. این دستگاه ها با تجهیز به سیستم شستشو و مکش قدرتمند باعث دست‌ یابی به کیفیت شستشوی عالی می‌شوند و همه آثار آلودگی را از روی فرش ها و مبل ها می زدایند.


انواع مبل شور

مرتب سازی براساس :

دسترسی سریع به محصولات