کارواش دستی خانگی - Household-Pressure-washers

دستگاه کارواش دستی خانگی یک دستگاه شستشوی مکانیزه از رده دستگاه های نظافت صنعتی است که از قدرت پاشش آب با فشار بالا برای انجام عملیات شستشو استفاده می نماید. دستگاه های کارواش دستی دسته ای از شوینده های فشار قوی هستند که حداکثر فشار قابل ارائه توسط آنها کمتر از 200 بار می باشد و غالبا در عملیات نظافت و شستشوی سبک بیرون از خانه همانند تمیز کردن باربیکیو، شستن ماشین، موتور و دوچرخه، نظافت پاسیو، شستشوی سنگفرش پیاده رو، شستشوی نمای خانگی، پنجره ها، فنس و نرده ها، عملیات نظافتی سبک و حتی گاهی به منظور استفاده از نماشویی حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند.

چگونگی استفاده از دستگاه کارواش دستی خانگی در نظافت

دستگاه واترجت خانگی وسیله ای بسیار کارآمد و در عین حال ساده می باشد. مکانیزم عمل این شوینده فشار قوی به این صورت است که آب از یک منبع خارجی وارد پمپ دستگاه شده، موتور شروع به کار کرده و فشار آن افزایش می یابد و پس از رسیدن به میزان مورد نظر، از پمپ خارج شده و از طریق شلنگ فشار قوی دستگاه به تفنگی و لنس هدایت می شود. تفنگی دستگاه کارواش دستی خانگی بخشی از ماشین است که وظیفه کنترل خروجی آب را برعهده دارد. با اعمال فشار بر روی ماشه تفنگی آب از نازل دستگاه خارج شده و در صورت حذف فشار وارد بر تفنگی، پاشش آب قطع می گردد. نازل آخرین بخش دستگاه واتر جت فشار قوی است که وظیفه پاشش آب را بر عهده دارد. نازل ها دارای انواع متفاوت می باشند و با توجه به نوع عملیات می توان نازل مورد نظر را انتخاب نمود. نازل نقطه ای با متمرکز نمودن جریان آب بر محدوده بسیار کوچک موجب افزایش قدرت آب می گردد و برای کاربرد در جایی مناسب است که نیاز به قدرت بسیار بالا می باشد. نازل کاردکی، سطح وسیع تری را پوشش می دهد بدین ترتیب بر هر نقطه فشار کمتری وارد می شود. نازل دوار آب را با حرکت چرخشی پاشش می نماید و در نتیجه پاشش آب خارج شده از واتر جت خانگی نسبت به نازل کاردکی قدرت بیشتری دارد و نسبت به نازل نقطه ای سطح بیشتری را پوشش می دهد.

دستگاه کارواش دستی خانگی ، واترجت خانگی ، کارواش دستی

مزایای استفاده از دستگاه کارواش خانگی در نظافت

با کنار گذاشتن روش های سنتی شستشو و استفاده از دستگاه های نظافت و شستشوی مکانیزه همانند واترجت خانگی برای انجام عملیات شستشو و نظافت، بهره بسیاری داشته و همراه با مزایای متعددی می باشد، که برخی از تاثیراتی که استفاده از دستگاه های مکانیزه بر فرآیند شستشو می گذارد را در ذیل به تفصیل توضیح داده و بررسی می کنیم.

- افزایش کیفیت شستشو

 مهم ترین مزیت استفاده از واتر جت برای کاربرد های خانگی، افزایش کیفیت شستشو می باشد. هنگام کار با دستگاه کارواش دستی خانگی قدرت آب فشار بالا، به خوبی قادر است انواع آلودگی ها، رسوب و جرم را از سطح مورد شستشو جدا نماید. قدرت پاشش آب در فشاری بیش از 100 بار توسط دستگاه کارواش خانگی، به مراتب کارآمدتر و موثرتر از اعمال فشار توسط نیروی انسانی خواهد بود و برای از بین بردن آلودگی از سطوح مختلف کفایت می کند و تاثیر مثبتی در کاهش انرژی صرف شده توسط کاربر در حین نتیجه بهتر خواهد داشت.

- سهولت کاربرد 

استفاده از دستگاه کارواش دستی خانگی بسیار آسان می باشد و تنها مستلزم رعایت نکات ایمنی خواهد بود؛ فقط کافی است هنگام کار با شوینده فشار قوی( واترجت)، می بایست دستگاه را به منبع آب متصل کرده و آنرا روشن نمود تا فرآیندی که لازم است بر روی آب ورودی صورت بگیرد و آب خروجی پرفشار عملیات شستشو را به انجام برساند. دستگاه شوینده فشار قوی واتر جت امکان شستشو و نظافت نقاط دور از دسترس همانند سطوح مرتفع مانند نمای ساختمان و ... را فراهم می نماید و به انجام عملیات با صرف انرژی بسیار کمتر علی رغم استفاده و کاربری آسان کمک خواهد نمود.

- افزایش سرعت انجام عملیات شستشو با بهره گیری از واترجت خانگی

هنگام شستشو به وسیله کارواش خانگی ، آلودگی ها و اجرام موجود روی سطوح تحت تاثیر انرژی جنبشی بالای حاصل از برخورد آب با سطح، از سطوح آلوده جدا شده و همراه با جریان آب در فرآیندی همزمان از روی آن شسته می شوند. این همزمانی باعث شده تا بجای زدودن اجرام و شستشوی آن ها در دو مرحله، این فرآیند در یک مرحله صورت گرفته و سرعت شستشو را افزایش دهد. همچنین جایگزینی انرژی آب به جای انرژی انسانی مورد نیاز، سرعت عملیات را به نحو چشمگیری افزایش خواهد داد.
دستگاه واترجت صنعتی و شستشو ، کارواش دستی

- سازگاری دستگاه واتر جت با محیط زیست

هنگام استفاده ازکارواش دستی به دلیل افزایش نیرو توسط آب پر فشار، مصرف مواد شوینده شیمیایی کاملا حذف شده یا به میزان قابل توجه کاهش می یابد. بدین ترتیب از ورود این مواد مضر به محیط زیست جلوگیری می شود. از سوی دیگر میزان آب مصرف شده هنگام استفاده از شوینده فشار قوی در عملیات های نظافتی، همانند شستشوی خودرو بسیار کمتر از انجام عملیات مشابه با استفاده از شلنگ آب معمولی می باشد و به همین ترتیب در مصرف آب نیز صرفه جویی صورت گرفته و به محیط زیست کمک خواهد شد.

ویژگی های یک کارواش دستی خانگی مناسب

اهمیت انتخاب درست پیش از سرمایه گذاری بر هیچ کس پوشیده نیست. در دستگاه شوینده فشار قوی یا همان واتر جت خانگی، عوامل و پارامتر های متعددی وجود دارد که توجه به آن ها و تصمیم گیری بر اساس این موارد، سبب ساز سرمایه گذاری کاربردی می گردد. پس به همین ترتیب دستگاهی مناسب انتخاب شده و در بهینه ترین حالت ممکن فرآیند مورد انتظار را انجام داده و محیطی پاکیزه را ارائه می دهد.


- طول عمر بالا و کیفیت مناسب

هرچند کارواش دستی برای کاربرد دائم به معنای 24 ساعت در هفت روز هفته طراحی و تولید نشده اند اما تولید دستگاه از قطعات و مواد باکیفیت و ضد زنگ، تضمین کننده طول عمر بالای دستگاه و عملکرد بهینه آن می باشد. با مراقبت و نگهداری از این دستگاه، می توان از کیفیت بالای آن بهره برد و مدت زمانی طولانی، از آن برای انجام امور شستشو استفاده کرد.
دستگاه کارواش خانگی

- طراحی کاربردی و سهولت حمل و نقل واترجت خانگی

دستگاه کارواش دستی خانگی همانطور که نام آن مشخص می نماید برای مصرف کننده خانگی تولید شده است؛ بنابراین باید دارای وزن و ابعاد مناسب بوده و به سهولت قابل جابجایی و حمل باشد. در طراحی برخی از شوینده های فشار قوی، تجهیز دستگاه شوینده فشار قوی خانگی به ترولی موجب آسان تر شدن حمل و نقل آن می گردد. همچنین استفاده از قرقره شلنگ جمع کن و تعبیه محل نگهداری تجهیزات جانبی روی بدنه همانند یک ترولی، فضای اشغال شده توسط دستگاه واتر جت خانگی را به حداقل کاهش داده و باعث افزایش سرعت عمل کاربر و سهولت دسترسی آن به بخش های تجهیزات مورد نیاز می شود.

- سهولت تنظیم فشار و دبی

هنگام استفاده از کارواش دستی خانگی، فشار اعمال شده بر روی هر سطح باید متناسب با مقاومت سطح باشد زیرا اعمال فشار بیش از حد سبب آسیب دیدگی سطح خواهد شد. بنابراین سهولت تنظیم فشار و دبی و امکان انتخاب آنها متناسب با نوع  نیاز کاربر، از اهمیت بالایی برخوردار است و امکان انتخاب فشار در یک بازه، تنوع کاربردی دستگاه شوینده فشار قوی را افزایش می دهد. دستگاهی مناسب خواهد بود که فشار آن بین حداقل و حداکثر فشار مورد نیاز کاربر باشد و به سادگی این مقدار قابل تغییر باشد.

- تجهیزات جانبی متنوع

یک کارواش دستی خانگی کارآمد با دامنه گسترده ای از تجیهزات کاربردی متنوع ارائه می گردد و به کاربر امکان می دهد که با انتخاب یک نازل یا برس مناسب عملیات مورد نظر خود را در کمترین زمان و با بیشترین کیفیت و بالاترین کارایی به انجام رساند. همچنین استفاده از لنس، می تواند به شستشوی نمای ساختمان بدون داربست کمک کرد و هرچه تجهیزات کاربردی دستگاه بیتشر باشد، کارواش دستی قادر است خدمات بیشتری به کاربر بدهد و به همین ترتیب دستگاه بهتری خواهد بود.
کارواش خانگی و شستشوی ماشین

انواع کارواش دستی خانگی

مرتب سازی براساس :
وضعیت موجودی:
1 2
1 2