جارو - home-vacuum-cleaner

جاروبرقی خانگی یک دستگاه مکش فوق العاده قوی می باشد که متناسب با مدل و قدرت موتور حدود کاری آن مشخص می گردد. این وسیله مکنده گرد و غبار داخل شده را به وسیله موتور قدرتمند خود مکش کرده و به داخل مخزن منتقل می کند. دستگاه جاروبرقی خانگی با استفاده از فیلتر درون خود آلودگی های هوای ورودی را جذب کرده و هوای خروجی پاکیزه را به محیط باز می گرداند. با استفاده از جاروبرقی خانگی که انواع متفاوتی دارد  می توان نظافت مکانیزه را به سادگی انجام داد. در صورتی که دستگاه جاروبرقی خانگی برقی استاندارد و با کیفیت باشد می توان به افزایش سلامت محیط در حین نظافت اشاره نمود که امری حیاتی در رسیدگی به بهداشت منزل می باشد. برخی از انواع جاروبرقی صدای پائین دارند که این امر به دلیل وجود یک صداگیر در دستگاه جاروبرقی خانگی برقی می باشد که صدای پمپ و موتور را کاهش می دهد. به همین دلیل بهره گیری از چنین دستگاه هایی آلودگی های صوتی را نیز کاهش می دهد.

نظافت مکانیزه منزل با جاروبرقی خانگی

در حین انجام نظافت گرد و غبار نیز همراه با هوا و زباله های ریز و درشت وارد مخزن می شود. غبار های سنگین در داخل مخزن ته نشین شده و باقی می مانند و گردهای سبک همراه با هوا به سمت فیلتر کشیده می شوند. در اینجا اهمیت فیلتر مشخص می گردد. در صورتی که فیلتر های دستگاه با کیفیت باشند و ذرات ریز آلوده را عبور ندهند، جاروبرقی مانع ورود مجدد آلودگی به هوا شده و به همین دلیل کیفیت نظافت بالا می رود. آلودگی ها درون فیلتر های با کیفیت باقی می مانند و هوا پاکیزه و عاری از آلودگی با کمک پمپ به خارج محیط دستگاه باز می گردد. 

تجهیزات جاروبرقی خانگی

دستگاه جاروبرقی خانگی برقی از واحد های متفاوتی تشکیل شده است که عملکرد صحیح همه این واحد ها در کنار هم موجب فعالیت صحیح جاروبرقی می گردند. ماژول های مدل های متفاوت جاروبرقی ها با یکدیگر متفاوت هستند ولی دو واحد مخزن و فیلتر در همه جاروبرقی ها یکسان بوده و از اهمیت بالایی نیز برخوردار است. در ادامه این دو واحد مهم جاروبرقی های خانگی بررسی و تشریح شده است. موتور جاروبرقی های خانگی نیز تک فاز ذغالی می باشد.

جاروی خانگی

1) مخزن

مخزن ها بر اساس جنس و حجم تفاوت دارند. هر چه ظرفیت مخزن جاروبرقی بیشتر باشد، دستگاه قادر است حجم بیشتری از زباله ها را در خود جای دهد و نظافت مخزن یا پاکت جاروبرقی ها دیر تر انجام می گیرد. جنس مخزن نیز در مقاومت بالای دستگاه بسیار موثر است.

2) فیلتر

فیلتر ها انواع متفاوتی دارند و به سه دسته H ،M، L تقسیم می شوند. فیلتر H یا همان HEPA از H10 آغاز و تا H14 ادامه می یابد. فیلتر H14، گرد و غبار را به میزان 99.995% درون مخزن نگه می دارد. بهره مندی دستگاه جاروبرقی از فیلتر هپا به دلیل قدرت بالای این نوع فیلتر در عبور ندادن آلودگی ها موجب بهبود کیفیت جاروبرقی خانگی برقی می شود. به همین دلیل بهترین نوع جاروبرقی دستگاهی است که از فیلتر هپا بهره می برد.

موارد استفاده از جاروبرقی خانگی

 • از این وسیله به منظور رفع غبار و گرد و خاک فرش ها در خانه ها استفاده می گردد.
 • نظافت خانه از مو و فضولات حیوانات خانگی به صورت روزانه با این دستگاه امکان پذیر خواهد بود.
 • نظافت کامل منازل شامل نظافت مبل ها، گردگیری میز و بخش های باریک و... با استفاده از سری های مخصوص امکان پذیر می باشد.

جارو برقی خانگی

مزایای استفاده از جاروبرقی خانگی با کیفیت

استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی در جایگزینی روش سنتی و دستی نظافت بسیار سودمند خواهد بود. از مهم ترین ویژگی های نظافت با استفاده از دستگاه جاروبرقی خانگی خوب ارائه نظافت با کیفیت و ارائه نتیجه مطلوب در پایان نظافت خواهد بود اما 

 • نظافت با قدرت بسیار بیشتری نسبت به روش های دستی انجام خواهد شد.
 • زمان نظافت بسیار کاهش پیدا می کند.
 • فرآیند نظافت در منزل سریع تر انجام می شود و مدت زمان کمتری مزاحمت ایجاد می گردد.
 • وجود فیلتر HEPA که فیلتری قوی در جلوگیری از بازگشت مجدد غبار به محیط است، منجر به کاهش بروز حساسیت می شود.
 • نظافت با کیفیت بهتر صورت می گیرد و نتیجه مورد انتظار و مطلوب حاصل می گردد.
 • صرف انرژی کمتر در حین استفاده از جاروبرقی و فرآیند نظافت از مهم ترین مزیت های ملموس این وسیله می باشد.
 • گرد و غبار وارد جاروبرقی شده و هوای پاک از آن خارج می شود و به همین ترتیب سلامت محیط افزایش می یابد.
 • صدای پایین برخی از انواع این دستگاه موجب آسایش برای افراد خانه در حین نظافت می شود.

انواع جارو

مرتب سازی براساس :
وضعیت موجودی:

دسترسی سریع به محصولات