جارو برقی آب و خاک - wet-dry-vacuum-cleaner


جارو برقی آب و خاک بمانند یک جاروبرقی پایه می باشد. این جاروبرقی برای  مقابله با مایعات طراحی شده که به خوبیِ تمیز کننده های گرد و غبار خشک عمل می کند. این دستگاه مناسب پاک کردن غبار سنگین در املاک تجاری است. مدل های تازه این جارو برقی کوچک توسط تولید کنندگان برای مصرف خانگی در سایز های متفاوت ارائه شده است. جارو برقی آب و خاک برای هرمحیط کاری مناسب می باشد و همچنین می توان از این دستگاه برای نظافت خانه استفاده کرد. با اضافه کردن یک دسته مایعات ریخته شده  به آسانی جمع آوری می شود. این جارو برقی مناسب تمامی گرد و غبار تر و خشک در داخل و یا خارج منزل می باشد.

اجزاء الکتریکی داخل جاروبرقی آب و خاک به میزان بالایی عایق هستند. این مواد بصورت مجزا باهم کار می کنند. این دستگاه مکنده خانگی ایمن است و هیچ خطری برای مصرف کننده ندارد. اگرچه این دستگاه نیاز به مراقبت ندارد اما فیلتر مخصوص آن نیاز به مراقبت و تعویض مخصوصا بعد از استفاده بلند مدت دارد. دانستن چگونگی کارکرد جارو برقی آب و خاک مهم است نه به این جهت که این دستگاه مکنده مایعات و مواد خشک را پاک میکند بدین منظور که این مکنده یک دستگاه چند وجهی کوچک با امکان استفاده در داخل و خارج از منزل می باشد.

دستگاه جاروبرقی آب و خاک

طراحی جارو برقی آب و خاک

طرح اولیه این دستگاه مکنده بسیار ساده است. در این جارو برقی 2 عدد پاکت به منظور جدا سازی مایعات و غبار خشک وجود دارد. غبار همراه با خاک و مایعات که توسط جاروبرقی مکیده وارد لوله می شود در این هنگام سرعت هوای داخل پاکت کاهش می یابد.این افت سرعت سبب کم شدن جریان هوا می شود که این امر موجب سقوط مایعات و غبار سنگین خارج جریان هوا و ورودشان به پاکت می شود. هوا از طریق فن موتور به پائین کشیده و از طریق اگزوز خارج می شود. خاک و غبار داخل اب پاکت ذوب می شوند. هوای جدا شده از غبار در جارو برقی های آب و خاک بسیار بیشتر از جارو برقی های معمولی می باشد.

دمنده جاروبرقی آب و خاک

برخی از مدل های جاروبرقی آب و خاک عملکرد دمنده نیز دارند. این مدل ها قادر به خروج هوا با سرعت بالا از دستگاه می باشند. این عملکرد برای فشار آوردن به گردو خاک و ترکشان و یا جمع آوری خاک قبل از پاک کردن آن مفید است. اگر شما عادت به نظافت در سطح گسترده ای در داخل و یا خارج از منزل دارید، مدل های با این عملکرد دمنده برای شما مناسب می باشد.

سایر طراحی ها

تمامی جارو برقی ها با پیوست های گوناگونی ارائه می شوند. برخی از پیوست های شستشوی، خاک را قبل از ورود به شلنگ خرد می کنند. برخی دیگر دارای یک انتها باریک می باشند که خاک و گرد و غبار را به یک شکاف می برند. همچنین پیوست های متفاوتی برای نظافت تشک و ماشین و غیره وجود دارد. جارو برقی های آب و خاک می توانند برای برق انداختن و تمیز کردن سطوح ناهموار همراه با برس های مخصوص بکار گرفته شوند. جارو برقی های آب و خاک  در سطح بالا همراه  برس های قابل تعویض ارائه می شوند که شامل یک سر پهن و یک برس چرخشی و یک برس مخصوص شستشوی نمای خانگی می باشد.

جاروی آب و خاک

استفاده از جاروبرقی آب و خاک

با یک کلیک ساده می توان قابلیت اجرایی این دستگاه مکنده را تغییر داد. به دلیل نظافت مایعات و غبار خشک این دستگاه دارای 2 نوع فیلتر می باشد.1 نوع آن برای مایعات استفاده می شود و نوع دیگر آن که یک فیلتر کاغذی مخصوص زباله های خشک و جامدات می باشد. این 2 فیلتر هنگام تبدیل وظایف، نیاز به تغییر دارند. هنگامی که شما از این جاروبرقی برای نظافت مایعات استفاده می کنید ابتدا باید اب داخل پاکت را برای رفع رکود خالی کنید. این امر بسیار ضروری است که پاکت داخلی همیشه خالی باشد بطوریکه آب راکد و باقی مانده در پاکت ممکن است از پاکت و شلنگ قبل از استفاده مجدد خارج شود. برای اجرای این امر کافی است شلنگ را در پاکت آب گذاشته و دستگاه را روشن کنید؛ بدین گونه پاکت به آسانی تخلیه می شود.


انواع جارو برقی آب و خاک

مرتب سازی براساس :
وضعیت موجودی: