موکت شور - Carpet extractor

دستگاه های موکت شور یکی از رایج ترین ابزارهای نظافت صنعتی حرفه ای مورد استفاده برای نظافت و شستشوی مکانیزه و عمیق فرش و موکت می‌باشد. دستگاه قالیشویی در کنار محلول شوینده از ترکیب فشار و مکش برای حذف انواع آلودگی‌ها از میان الیاف فرش و موکت و سطح آنها استفاده می‌کند. با چنین ترکیبی نتایج بدست آمده خیره کننده خواهد بود. در این کتگوری کاربرد دو دستگاه مبل شور به تفصیل توضیح داده می شود. دستگاه فرش و موکت شوی موجب نظافت عمیق و موثر فرش و موکت میشود و برخلاف برخی روش‌های سنتی دیگر تنها به حذف آلودگی سطحی محدود نمی‌گردد. این تجهیز امکان نفوذ مواد شوینده به عمیق‌ترین بخش‌های فرش و موکت و میان الیاف آنها را فراهم می‌نماید و از سوی دیگر با مکش آب و آلودگی باعث تسریع زمان خشک شدن فرش و موکت شده و از بوی نامطبوع ناشی از باقی مانده رطوبت و آلودگی در میان الیاف فرش جلوگیری می‌نماید.

برخی از انواع پیشرفته‌ تر دستگاه‌های فرش و موکت شوی مجهز به سری مخصوص شستشوی مبل می‌باشند. در نتیجه خرید آنها بعنوان یک دستگاه چندمنظوره به لحاظ اقتصادی کاملا مقرون به صرفه می‌باشد. دستگاه قالیشویی تک و کاربردی نیز طراحی و تولید شده اند که موجب بهبود کیفیت شستشوی مبل می شوند. عمده ساختار دستگاه های مبل شوی و فرش و موکت شوی مجهز به نازل مبل شویی، متشابه می باشد. به همین دلیل در ادامه ساختار و اجزا این دو دستگاه تشریح می شوند.

دستگاه قالیشویی، مبل و موکت شوی


اجزا تشکیل دهنده دستگاه های مبل و موکت شوی

هر دستگاه قالیشوی که مجهز به تجهیزاتی مانند مبل شوی می باشد و همچنین دستگاه های مبل شور از واحد های متفاوتی تشکیل شده اند. عملکرد این ماژول ها در کنار هم موجب کارکرد موثر دستگاه قالیشویی می گردد. در ادامه به بررسی بیشتر ساختار این دستگاه ها می پردازیم.

1) برس شستشو

در دستگاه قالیشویی از برس‌های غلطکی استفاده می‌گردد. جهت حرکت برس غلطکی در جهت الیاف فرش بوده در نتیجه آلودگی را از عمق تار و پود فرش خارج کرده و باعث شستشو عمیق آن می‌شود و همچنین به بافت فرش هیچگونه آسیبی وارد نخواهد کرد.

2) سیستم مکش

یکی از مزایای عمده دستگاه فرش شوی در مقایسه با روش‌های سنتی شستشوی فرش، وجود سیستم مکش در این دستگاه می‌باشد که امکان شستشو و مکش همزمان را فراهم می‌نماید. سیستم مکش با جمع آوری موثر آب و آلودگی و انتقال آن به مخزن آب کثیف، موجبات خشک شدن سریع‌تر فرش یا موکت را فراهم کرده و از ایجاد بوی نامطبوع ناشی از رطوبت و آلودگی باقی مانده در فرش جلوگیری می‌نماید. این مسأله در نظافت صنعتی امکان پرتردد همچون هتل ها، رستوران ها، سینما و ... دارای اهمیت ویژه می‌باشد.

دستگاه قالیشویی، دستگاه مبل شور


لوازم جانبی کاربردی

دستگاه قالیشویی غالبا با لوازم جانبی متعدد و متنوعی عرضه می‌شود که به صورت استاندارد دستگاه یا اختیاری می‌باشد. این ابزار و تجهیزات جانبی به افزایش کارایی دستگاه کمک نموده و امکان استفاده از آن را بر روی سطوح مختلف فراهم می‌نمایند. از جمله مهم‌ترین تجهیزات جانبی می‌توان به سری مخصوص شستشوی مبلمان، تی مخصوص سطوح سخت، انواع شلنگ‌ها و لوله های مکش اشاره نمود. کاربردی ترین و رایج ترین تجهیزات جانبی کاربردی در دستگاه های موکت شوی نازل مبل شوی است که با اتصال آن یک دستگاه چندمنظوره و کاربردی فراهم می گردد.


*شرکت شریف صنعت بعنوان نماینده انحصاری کمپانی Nilfisk دانمارک، عرضه‌کننده دستگاه‌های نظافت صنعتی از جمله دستگاه قالیشویی حرفه‌ای برای کاربرد در انواع محیط های تجاری می‌باشد. دستگاه های مبل شور Nilfisk علی رغم کارایی بالا، دارای ساختار و طراحی ساده بوده و کاربری آن ها بسیار راحت می‌باشد. این دستگاه ها با تجهیز به سیستم شستشو و مکش قدرتمند باعث دست‌ یابی به کیفیت شستشوی عالی می‌شوند و همه آثار آلودگی را از روی فرش ها و مبل ها می زدایند.

مبل و موکت شوی


انواع موکت شور

مرتب سازی براساس :
وضعیت موجودی:

دسترسی سریع به محصولات