تجهیزات جانبی و قطعات یدکی دستگاه کفشوی

دستگاه دستگاه کفشوی صنعتی دارای اجزا و قطعات مختلفی می باشد که کارکرد صحیح این اجزا در نهایت به عملکرد صحیح دستگاه می انجامد. شاید از اصلی ترین تجهیزات جانبی و قطعات یدکی دستگاه کفشوی صنعتی بتوان به برس ها و پدهای قابل اتصال به دستگاه، باتری ها و انواع شلنگ های تعبیه شده در دستگاه اشاره نمود. به منظور دستیابی به بهترین کیفیت در شستشوی صنعتی با دستگاه دستگاه کفشوی لازم است تا از زمان مناسب تعویض این قطعات اطمینان حاصل نمود. برخی از این قطعات عبارتند از:

 برس

یکی از مهم ترین تجهیزات جانبی دستگاه دستگاه کفشوی صنعتی برس ها هستند. این بخش ها به دلیل تماس مستقیم با سطوح کف تاثیر مستقیم بر کیفیت شستشو دارند. از این رو هموارره لازم  است تا باتوجه به مشخصات فنی دستگاه و جنس سطح برای تهیه برس مناسب اقدام نمود. برس های دیسکی و غلطکی و پدهای مختلف از تجهیزات جانبی و قطعات یدکی دستگاه کفشوی صنعتی هستند که هریک کاربردهای جداگانه ای دارند.

- برس دیسکی

برس های دیسکی دستگاه کفشوی با حرکت در یک صفحه سطح کف را شستشو داده و آلودگی ها را از درز و شکاف سطوح جدا می نماید. این نوع برس ها براساس میزان زبری و جنس می توانند در محیط های مختلف مورد استفاده قرار بگیرند سه دسته بندی عمومی برای برس دستگاه کفشوی وجود دارد که شامل: استاندارد، نرم و سخت استبرس استاندار در 90 درصد از مواقع می تواند پاسخگوی نظافت صنعتی محیط ها باشد. از نوع نرم برای سطوح حساس تر و گران تر استفاده شده تا آسیب به سطح وارد نگردد. برس سخت نیز برای از میان برداشتن آلودگی های چسبنده تر و برای بعضی سطوخ ها و محیط ها استفاده می شود.

- برس غلطکی

برس های غلطکی اگرچه در مقایسه با نوع دیسکی از کاربرد کمتری در دستگاه دستگاه کفشوی صنعتی برخوردار هستند اما نیاز به پیش جاروب را از میان برمی دارند چراکه قادر هستند ذرات و آلودگی های کوچک را نیز از میان برداند. نوع حرکت این برس ها به صورت چرخشی بوده و در جنس های مختلف طراحی و تولید می گردند.

باتری

در دستگاه های شارژی باتری بدون شک یک بخش بسیار مهم بوده که تامین کننده نیروی مورد نیاز سایر بخش ها می باشد. باتری ها در مدل های مختلف طراحی و تولید می گردند اما آنچه بسیار اهمیت دارد انتخاب باتری صحیح و سازگار با دستگاه دستگاه کفشوی می باشد. 

شلنگ

به منظور مکش آلودگی ها، تخلیه آب از دستگاه، انتقال آب به بخش های مختلف دستگاه و... از انواع مختلفی از شیلنگ ها استفاده می شود. هرگونه آسیب به شلنگ ها می تواند عملکرد کل دستگاه را تحت تاثیر قرار دهد. شلنگ تخلیه، شلنگ مکش، شلنگ لوله بازکن و... از جمله برخی تجهیزات یدکی دستگاه دستگاه کفشوی صنعتی می باشد.

سایر تجهیزات و قطعات یدکی زمینشوی صنعتی

نگه دارنده پد، انواع کیت ها، فیلتر، کابل و... همگی از دیگر اجزای دستگاه کفشوی صنعتی به شماره می آیند که در انواع دستی و سرنشین دار مورد استفاده قرار می گیرند.