تجهیزات جانبی و قطعات یدکی مكنده

دستگاه مكنده دارای تجهیزات و قطعات جانبی متعددی می باشد که هریک با کارایی متفاوت قابل به کارگیری در دستگاه هستند. با استفاده از این تجهیزات و قطعات می توان عملیات نظافت صنعتی در محیط های مختلف را به منظور مکش آلودگی های مایع و جامد، غبارگیری و نظافت عمومی به راحتی و باکیفیت بالا  انجام داد. برخی از این قطعات که از ابتدای تولید بر روی دستگاه نصب می گردند عبارتند از: موتور، مخزن، فیلتر، نازل، دسته و خرطومی می باشد،  توجه به کارکرد صحیح بخش های مختلف، اقدام به تعویض به موقع این قطعات و تجهیز قطعات مناسب موجب می گردد تا نظافت صنعتی با کیفیتی ارائه گردد.

اجزا جاروبرقی صنعتی 

برخی از مهم ترین بخش ها که نیازمند توجه، تعمیر و تعویض به موقع می باشند عبارتند از:

نازل

نازل یکی از مهم ترین بخش ها در هر مکنده صنعتی است. استفاده از نازل مناسب با سطح موجبات جمع آوری بهینه آلودگی ها را فراهم می آورد. نازل مخروطی، برس دار، نازل مکش مایعات، کف سخت، چند حالته، توربو، شکاف، ترکیبی از جمله برخی از انواع این نازل ها هستند که باتوجه به ویژگی های دستگاه و محیط می توان نسبت به تهیه و استفاده از آنها تصمیم گرفت.

فیلتر

سیستم فیلتراسیون جارو برقی صنعتی نیاز به بازرسی پیوسته دارد، چراکه در صورت گرفتگی موجب بازگشت آلودگی ها به محیط می گردد. براساس قطر ذرات آلاینده می توان فیلتر مناسب برای دستگاه انتخاب نمود. فیلتر مخصوص جمع آوری مایعات، فیلتر کارتریج، فیلتر هپا در کلاس های مختلف برخی از این فیلتر ها هستند.