تجهیزات جانبی و قطعات یدکی دستگاه کارواش صنعتی

فرایند تبدیل آب به یک ماده پرقدرت در شستشو با کمک بخش ها و اجزا مختلف دستگاه صورت می گیرد. انتخاب صحیح و اطلاع از سالم بودن تمامی تجهیزات جانبی و قطعات یدکی دستگاه کارواش صنعتی به حفظ کیفیت نظافت انجام شده بسیار کمک خواهد کرد. این دستگاه نظافت صنعتی در انواع خانگی و صنعتی و در محیط های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از مهم ترین اجزا و قطعات جانبی واترجت صنعتی نازل ها، شلنگ فشار قوی، تفنگی و انواع مختلف لنس ها می باشد. 

نازل واترجت صنعتی

نازل آخرین بخش از دستگاه است که به هنگام خروج از دستگاه از آن عبور می نماید. اهمیت انتخاب نازل مناسب دستگاه کارواش صنعتی در نحوه پاشش آب بر روی سطوح تاثیرگذار است از انواع نازل ها می توان به نازل تخت، دوار و سوزنی اشاره نمود که هریک کاربردی جداگانه دارند.

- نازل استاندارد

در نازل استاندار خروج آب به شکل خطی از دستگاه خارج شده و می تواند مساحت بیشتری را تحت شستشو قرار دهد. استفاده از این نازل بسیار رایج بوده و براساس زاویه خروج آب می تواند به دسته های دیگری تقسیم بندی گردد.

- نازل دوار

نازل دوار با اعمال یک نیروی دورانی به اب در هنگام خروج قدرت آب را افزایش می دهد از این رو استفاده از این نازل در مواردی که از میان برداشتن آلودگی های چسبنده نیاز است بیشتر استفادده می شود.

- نازل سوزنی

در نازل سوزنی به دلیل کاهش مقطع خروجی آب قدرت و فشار آب بالا رفته و در نتیجه در عملیات های سنگین تر و لکه بری های تخصصی ازنازل استفاده می شود. 

شلنگ فشار قوی

به دلیل بودن فشار آب در دستگاه دستگاه کارواش صنعتی لازم است تا تجهیزات جانبی و قطعات یدکی به کاررفته در دستگاه از طراحی مناسبی برخوردار باشند تا در برابر این فشار بالا عملکرد مناسبی نشان دهند. پس از خروج آب از پمپ فشار قوی آب وارد شلنگ فشار قوی شده تا به بخش های خروجی دستگاه ازسال شود.

تفنگی

با فشار تفنگی آب به خارج از دستگاه ارسال می شود. از این رو تفنگی یکی از بخش هایی است که کاربر مستقیما با آن در ارتباط است. آسیب به تفنگی خروج آب از دستگاه را عملا غیرممکن می نماید در نتیجه یهتر است تا همواره از سلامت این بخش اطمینان حاصل نمود.

لنس  

لنس ها ارتباط دهنده میان نازل ها و شلنگ در دستگاه می باشند که می توانند در اندازه ها و در زوایای مختلف به دستگاه متصل شده و تکمیل کننده مسیر حرکت اب در دستگاه باشند. 

1 2
1 2