تجهیزات جانبی و قطعات یدکی جارومرکزی

جاروی مرکزی امرزوه به عنوان یکی از محبوب ترین دستگاه های نظافتی در محیط های مختلف به شمار می آید. محیط های صنعتی نظیر کارخانه ها و کارگاه ها عموما از یک مکنده مرکزی به عنوان دستگاه نظافت صنعتی استفاده می کنند تا بدون افت قدرت مکش به صورت همزمان با کمک چند خرطومی به مکش آلودگی های بخش های مختلف بپردازند. اما یکی دیگر از رایج ترین محیط های به کارگیری این دستگاه، ساختمان ها و آپارتمان های مسکونی است. هدف کلی از به کارگیری جارومرکزی ساختمان آسان نمودن نظافت و ایجاد شرایطی آسوده برای حاضران در محیط می باشد. به منظور نصب جاروی مرکزی لازم است تا تجهیزات مکنده مرکزی به هنگام احداث تاسیسات ساختمان نصب شوند. این دستگاه از قطعات و لوازم جانبی مختلفی بهره می برد.

اجزا مکنده مرکزی

موتور مکنده، مخزن جمع آوری آلودگی، لوله ها، سیستم فیلترینگ و خط خروج هوا، از اصلی ترین اجزا در مکنده مرکزی به شمار می آیند. این بخش ها از دید کاربر به دور بوده و به هنگام نصب جارومرکزی در داخل تاسیسات ساختمان قرار می گیرند. برخی از اجزا جانبی جارومرکزی عبارتند از : خرطومی، برس و سری، کیت ورودی، انواع پاکت  غبار و فیلتر می باشد.

- خرطومی

خرطومی یکی از اصلی ترین بخش ها در جارومرکزی ساختمان است که اطمینان از طول مناسب و سالم بودن تمام قسمت های آن تاثیر مستقیم بر کیفیت نظافت انجام شده دارد. از این رو خرطومی ها در طول های مختلفی طراحی شده اند. تعبیه ورودی های متعدد در بخش های مختلف منزل این امکان را فراهم می آورد تا هیچ بخشی در  حین نظافت از دسترس خارج نشود. 

- نازل

همانند یک جاروربرقی خانگی که امکان اتصال به برس ها و سری های مختلف متناسب با سطح تخت نظافت را دارا می باشد، در یک مکنده مرکزی نیز می توان از سری های مختلف استفاده نمود تا مکش آلودگی ها از  بخش های مختلف تسریع یابد.