جارو برقي خاک

Dry vacuum cleaners

جارو برقي خاک

جاروبرقی خاک


یکی از پرکاربردترین ابزارهای نظافتی در مراکز تجاری و خانگی، جاروبرقی های خاک می باشند که با قدرت بسیار بالای مکش خود قابلیت جمع آوری زباله های محیطی را دارا می باشند. از این نوع جاروبرقی ها به منظور غبار زدایی محیط نیز استفاده می شود. بطور کلی هر نوع مکنده ای دارای دو مولفه مهم قدرت و سرعت مکش می باشد.


موتور مکش


از ملاک ها و مشخصه های اصلی جاروبرقی ها تنوع در نوع موتور آنهاست. بطور معمول در جاروبرقی های تجاری از موتور های زغالی استفاده می شود. استفاده از موتورهای زغالی در جاروبرقی های تجاری به دلیل اشغال نمودن حجم بسیار کم و ارزان بودن آن در رده تجاری و نیم صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. در بعضی از مدل ها امکان تنظیم قدرت مکش موتور دستگاه توسط پیچ تنظیم تعبیه شده بر روی دستگاه قابل کنترل و تنظیم می باشد.


بدنه مستحکم


جاروبرقی های صنعتی که درسطح تجاری و خانگی مورد استفاده قرار می گیرند که وظیفه جمع آوری زباله های خشک و گردوغبار محیط تا حد بسیار بالایی را بر عهده دارند معمولا دارای بدنه پلاستیکی با مقاومت بسیار بالایی به منظور جلوگیری از آسیب رساندن به دستگاه در زمان کار می باشند. بدنه پلاستیکی در مقابل ضربات احتمالی به دستگاه نیز مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهد.


امکانات و لوازم جانبی


جاروبرقی های صنعتی دارای محل هایی برای قرار گیری لوازم جانبی کاربردی بر روی دستگاه می باشند و امکان جابجایی و حمل لوازم جانبی همراه دستگاه به منظور کاربرد هرچه بیشتر فراهم می باشد. جاروبرقی های تجاری دارای کابل برق بلند و مقاومی جهت استفاده در محیط های تجاری و اداری می باشند. از دیگر قابلیت های این جاروبرقی می توان به چرخ های نسبتا بزرگ به منظور جابجایی آسان دستگاه اشاره نمود.


طراحی و ساخت


جاروبرقی های صنعتی خاک دارای طراحی جمع و جور با قدرت مانور پذیری بسیار بالا مناسب استفاده در محیط های تجاری و خانگی می باشند. طراحی منحصربفرد جاروبرقی های خاک این امکان را فراهم می نماید تا جابجایی و انتقال دستگاه به آسانی صورت پذیرد و استفاده از دستگاه در محیط های گوناگون تجاری و خانگی فراهم گردد. جاروبرقی های صنعتی خاک در مدل های کوله ای با امکان استفاده بصورت باطری دار نیز طراحی و ساخته شده اند که مناسب استفاده در مکان هایی که منبع انرژی در دسترس نمی باشند و یا مکان هایی که دارای موانع و سطوح نا هموار می باشد که امکان قرار گیری جاروبرقی بر سطح نمی باشد مورد استفاده قرار می گیرند.


سطح صدا


جاروبرقی های تجاری با توجه به قدرت مکش بسیار بالایی که دارا می باشند اما دارای سطح صدای بسیار پایینی بوده به همین منظور امکان استفاده از این دستگاه در بسیاری از مناطق به مانند بیمارستان ها و مراکز بهداشتی، درمانی، رفاهی و خدماتی فراهم می باشد.


قدرت فیلتراسیون


بطور کلی جاروبرقی های تجاری دارای فیلتر های کاغذی و پلی استر می باشند که علاوه بر فیلتر اصلی جمع آوری زباله امکان استفاده از فیلتر هپا به منظور جمع آوری گردوغبارهای بسیار ریز در حد 0.3 میکرون را نیز دارا می باشند. فیلتر داخل جاروبرقی به مانند یک شبکه دارای منافذ بسیار ریز عمل می نماید که وظیفه جداسازی و جذب گردوغبار و ذرات از هوا را دارد. فیلتر باعث می شود تا علاوه بر اینکه از گرفتگی و آسیب دیدن موتور جلوگیری می شود هوای خروجی از دستگاه نیز به صورتی پاک و عاری از آلودگی باشد.

انواع جارو برقي خاک

مرتب سازی براساس :
1 2
1 2