جاروی صنعتی صنایع بسته بندی

Packaging and trims

جاروی صنعتی صنایع بسته بندی

طیف گسترده ای از جاروبرقی های صنعتی به منظور بهبود کارایی در طول خط تولید کاغذ ، پلاستیک ، پارچه و غیره استفاده می شوند. استفاده از این دستگاه ها باعث می شود تا از پخش شدن زباله و گردوغبار حاصله از تولید و برش جلوگیری شود تا در نهایت موجب بسته بندی تمیز و عاری از هرنوع آلودگی و گردوغبار در محصول شود. امروزه به منظور جمع آوری آلودگی های محیطی به طور کامل و فراهم نمودن محیطی بدور از هرگونه آلودگی و گردوغبار از جارو برقی های صنعتی استفاده می شود. یکی از مصارف پر اهمیت جاروبرقی های نظافتی در صنعتی بسته بندی مواد می باشد. به جهت داشتن محیطی بدور از هرگونه آلودگی و گردوغبار از مکنده صنعتی استفاده می شود.


فیلتر جاروبرقی صنعتی صنایع بسته بندی


جاروبرقی صنعتی به منظور عملکرد و کارایی بالاتر و بهینه تر دارای انواع متلفی از فیلتر می باشد که این تنوع در جارو برقی را می توان از نظر جنس، کیفیت، شکل ظاهری، ظرافت و بافت و غیره تقسیم بندی نمود. بطور مثال جنس فیلتر جاروبرقی می تواند سلولزی، پلی استر و یا نایلونی باشد که عمده ترین فرق آنها در تداوم و عمر مصرفشان می باشد.


انواع فیلتر محافظتی


تفاوت جاروبرقی صنعتی صنایع بسته بندی در فیلتر با انواع دیگر دستگاه های مکنده انواع ظرافت و کیفیت در فیلتر ها را نیز می توان با توجه به نحوه عملکرد و قدرت جداسازی ذرات گردوغبار از هوا به انواع مختلفی در سه کلاس M,L,H می باشد که قابلیت جداسازی ذرات در میکرون های مختلف را دارا می باشند.

استفاده از فیلتر نوع H که آن را فیلتر هپا می نامند نیز می تواند در مناطقی که نیاز به جمع آوری و گردگیری ذرات تا 0.3 میکرون می باشند توصیه می گردد. بطور کلی فیلتر های پلی استری به علت دوام بیشتر و قابلیت شستشو، کاربرد بیشتری در جاروبرقی صنعتی دارا می باشد.

همچنین تفاوت هایی از نظر شکل ظاهری در فیلتر ها وجود دارد که می توان مواردی مثل پاکتی، کارتریجی و کیسه ای که اغلب به ترتیب در جاروهای تجاری، نیمه صنعتی و صنعتی بکار گرفته می شوند.


سیستم نظافت فیلتر جاروبرقی صنعتی صنایع بسته بندی


فیلتر داخل جاروبرقی به مانند یک شبکه دارای منافذ بسیار ریز عمل می نماید که وظیفه جداسازی و جذب گردوغبار و ذرات از هوا را دارد. فیلتر باعث می شود تا علاوه بر اینکه از گرفتگی و آسیب دیدن پمپ جلوگیری می شود باعث می شود تا هوای خروجی از دستگاه نیز به صورتی پاک و عاری از آلودگی باشد.


دلیل نظافت مرتب فیلتر


در این بین برخورد ذرات دائم ذرات ریز گردوغبار با سطح فیلتر موجب گرفتگی آن می گردد به منظور رفع این گرفتگی و باز کردن مسیر عبور هوا از فیلتر و عدم افت فشار مکش روش های متنوعی به منظور نظافت و پاکسازی فیلتر طراحی گردیده است یکی از این روش ها، تعبیه دستگیره ای بر روی بدنه دستگاه می باشد که با جابجا نمودن آن باعث تکانده شدن و گردگیری فیلتر شده و تمامی آلودگی های جذب شده به فیلتر در داخل مخزن دستگاه بدون خارج نمودن فیاتر از دستگاه می شود.

یکی دیگر از این روش ها ایجاد جریان هوای معکوس برای نظافت فیلتر می باشد. بطوریکه با روشن کردن جارو در حالی که درپوش بر روی دریچه اصلی مکش قرار گرفته باشد داخل مخزن خلا نسبی ایجاد می شود در این حالت با باز نمودن زبانه طراحی شده در بالای فیلتر، هوا در جهت معکوس و از بالا به پایین شروع به حرکت می کند و تمامی ذرات گرفته شده توسط فیلتر را به داخل مخزن دستگاه می تکاند. بطور کلی استفاده از هر دو روش فوق به طور کامل باعث نظافت فیلتر دستگاه می شود.


طراحی دهنه مکش جاروبرقی صنعتی صنایع بسته بندی


با توجه به قدرت جاروبرقی صنعتی به منظور جمع آوری آلودگی های محیطی با حجم بالا، نکاتی در طراحی این نوع از مکنده صنعتی در نظر گرفته شده است. یکی از این نکات طراحی دهنه مکش جاروبرقی می باشد. در اکثر جاروبرقی های صنعتی طراحی مخزن دستگاه به گونه ای است که پس از جمع آوری زباله به صورت گردشی داخل مخزن ریخته می شود که این گردش هوا خود باعث می شود تا زباله های جمع آوری شده به داخل مخزن به صورتی گردشی فروکش نماینده و کمتر پراکنده شده و گردوغبار کمتری به سمت فیلتر دستگاه هدایت شده که در نتیجه آن عمر کاری فیلتر دستگاه افزایش می یابد.


انواع جاروی صنعتی صنایع بسته بندی

مرتب سازی براساس :