جاروب خیابانی دستی

Walk-behind sweepers

جاروب خیابانی دستی

سوییپر ها ماشین آلات صنعتی برای نظافت و جمع آوری انواع ذرات گرد و خاک و آلاینده ها می باشد. این دستگاه ها با استفاده از حرکت چرخشی برس های دیسکی در جلو دستگاه آلاینده ها را به قسمت میانی دستگاه هدایت نموده و با استفاده از برس غلطکی میانی به داخل مخزن منتقل می کنند. سوییپر های دستی به واسطه نوع هدایتشان، ابعاد کوچکی دارند و کاربر با قرار گرفتن در پشت دستگاه سوییپر، آن را هدایت می کند.


انواع جاروب خیابانی بر اساس نیرو ی محرک

سوییپر های دستی بر اساس نیروی محرکه دستگاه به دو دسته سوییپر های مکانیکی و سوییپر های الکتریکی یا بنزینی تقسیم می شوند. سوییپر های مکانیکی فاقد باتری بوده و به واسطه نیروی اعمالی از سوی کاربر زباله ها راجمع آوری می کند. در سوییپر های دستی الکتریکی یا بنزینی، برس های دستگاه توسط منبع انرژی به حرکت در آمده و با حرکت دوارانی خود، زباله ها را جمع آوری می نمایند. از آنجایی که این مدل از سوییپر های دستی مجهز به موتور حرکتی می باشند، کاربر با قرار گرفتن در پشت دستگاه سوییپر، بدون نیاز به اعمال نیرو، وظیفه هدایت آن را بر عهده می گیرد. مخزن زباله دراین سوییپر ها کوچکتر از نمونه های خودرویی بوده و به صورت دستی تخلیه می شوند.


ویژگی های جاروب خیابانی الکتریکی و بنزینی

سوییپر های بنزینی گرانتر از سوییپر های الکتریکی بوده و هزینه های تعمیر و نگهداری بیشتری بالاتری دارند. سوییپر های بنزینی به خاطر تولید گاز های سمی مانند منوکسید کربن بیشتر برای نظافت فضاهای بیرونی استفاده می شود، در حالی که سوییپر های الکتریکی هیچ گونه آلودگی تولید نکرده و کاربرد گسترده ایی در نظافت فضاهای بسته یا اماکنی که آلودگی هوا اهمیت دارد، استفاده می شود.


مزایای سوییپر دستی

سوییپر های دستی با ابعاد کوچکی که دارند برای نظافت و جمع آوری زباله در فضاهای کوچک، باریک و یا متراکم به کار می روند. کاربری راحت و آسان این دستگاه باعث افزایش محبوبیت این مدل از سوییپر ها در میان کاربران شده است. سوییپر های دستی قیمت ارزان تری نسبت به سوییپر های خودرویی داشته و به واسطه ابعاد کوچک و فشرده ایی که دارند قابلیت جابه جایی و قدرت مانور بالاتری داشته و قابل استفاده در فضای بیرونی و داخلی می باشند. این مدل از سوییپر ها نسبت به سوییپر های سرنشین دار به فضای کمتری برای نگهداری نیاز دارند.

انواع جاروب خیابانی دستی

مرتب سازی براساس :