جاروب خیابانی خودرویی

Ride-on-sweepers

جاروب خیابانی خودرویی

اساس عملکرد دستگاه سوییپر صنعتی

سوییپر ها ماشین آلات صنعتی نظافت بودده و جایگزین مناسبی برای شیوه های دستی و سنتی جمع آوری آلاینده ها از روی سطوح می باشند. این دستگاه ها به واسطه چرخش برس یا برس های جانبی تمامی آلاینده ها و گرد و خاک را به قسمت میانی دستگاه هدایت می نمایند. آلاینده های جمع شده در بخش میانی دستگاه به واسطه چرخش عقب گرد برس مرکزی به داخل مخزن منتقل می شوند. 


دستگاه های سوییپر سرنشین دار

سوییپر های سرنشین دار یا خودرویی ابعاد بزرگ تری از نمونه های دستی داشته و مجهز به صندلی اپراتور می باشند. در این مدل از سوییپر ها کاربر با قرار گرفتن بر روی صندلی، دستگاه سوییپر را هدایت می نماید. از آنجایی که در این مدل از سوییپر های صنعتی کاربر روی دستگاه نشسته و آن را هدایت می نماید، کمتر خسته شده و توانایی بیشتری برای ادامه نظافت دارد. از این رو راندمان کاری با دستگاه های سرنشین دار در مقایسه با شیوه های سنتی یا نظافت با سوییپر های دستی بسیار بالاتر می باشد. ابعاد دستگاه های سوییپر سرنشین دار نسبت به سوییپر های دستی بزرگ تر بوده و همین امر باعث افزایش پهنای نظافتی این مدل از سوییپر ها در مقایسه با نمونه های دستی می گردد. سوییپر های سرنشین دار به واسطه ابعاد بزرگ و پهنای نظافت بیشتری که نسبت به نمونه های دستی دارند، بیشتر برای نظافت اماکن وسیع و بزرگ به کار گرفته می شوند. 


مزایای استفاده از دستگاه سوییپر سرنشین دار

سوییپر ها دستگاه هایی مکانیزه بوده و نسبت به شیوه های سنتی سرعت بالایی در نظافت دارند. پهنای نظافت بالا در سوییپر های سرنشین دار باعث افزایش راندمان کاری و بهره وری دستگاه به ویزه در محیط های وسیع می گردد. این دستگاه ها با کاهش در تعداد نیروی خدماتی تاثیر قابل ملاحظه ایی در کاهش هزینه ها دارند. 


منبع تغذیه دستگاه های سوییپر سرنشین دار

منبع تغذیه در انواع سوییپر های سرنشین دار می تواند الکتریکی،  بنزینی یا گازوئیلی باشد. نمونه های باتری دار بیشتر برای استفاده در اماکن سر پوشیده یا اماکنی که نسبت به آلودگی حساس می باشند به کار می رود. سهولت در تامین سوخت فسیلی باعث شده که این رده از سوییپر ها کارآیی ویژه ایی در نظافت فضا های وسیع داشته باشند. سوییپر هایی که از سوخت فسیلی استفاده می نمایند به خاطر تولید گاز های سمی چون مونو کسید کربن، برای نظافت فضا های باز به کار گرفته می شوند.


جک هیدرولیکی مخزن در دستگاه سوییپر سرنشین دار

حجم مخزن دستگاه سوییپر ارتباط مستقیمی با ابعاد دستگاه دارد. از آنجایی که معمولا ابعاد سوییپر های سرنشین دار بزرگتر از سوییپر های دستی می باشد، ظرفیت مخزن بالاتری نسبت به نمونه های کوچک خواهند داشت. تخلیه دستی مخزن سوییپر های بزرگ به خاطر حجم بالای مخزن و انباشت آلاینده ها دشوار می باشد از این رو بیشتر مدل های سوییپر های سرنشین دار مجهز به جک هیدرولیک برای تخلیه مکانیزه مخزن دستگاه می باشند.


سیستم کنترل گرد و غبار

سوییپر خودرویی به منظور کنترل گرد و غبار ناشی از سیستم برس زنی دستگاه مجهز به سیستم کنترل گرد غبار می باشد. بسته به ابعاد و مدل دستگاه سوییپر سیستم کنترل گرد غبار می تواند از نوع مکش یا پاشش آب بر روی برس های دیسکی کناری باشد.


انواع جاروب خیابانی خودرویی

مرتب سازی براساس :