جارو برقی صنعتی ضد انفجار

Explosion-proof

جارو برقی صنعتی ضد انفجار

ضد انفجار

بطور معمول استفاده از جاروبرقی های معمولی برای جمع اوری گردوغبار های خطرناک باعث ایجاد حادثه می شود. به همین منظور از جاروبرقی هایی با استاندارد EX استفاده می کنند. طراحی جاروبرقی های ضد انفجار به گونه ای است که قابلیت جمع اوری مواد اشتعال زا و گردوغبارهای خطرناک را دارند و تمامی قطعات عایق بندی شده اند تا از بروز حوادث ناگوار جلوگیری شود. تمامی جاروبرقی های ضد انفجار با بالاترین استاندارد های امنیتی و تجهیزات مختلف وارد بازار می شوند و بطور کلی تمامی آنها دارای مدار ها و قطعات ضد الکتریسیته ساکن می باشند. علاوه بر تمامی اینها، تمامی قسمت های دستگاه توسط یک سیم به یکدیگر متصل شده اند و در نهایت به زمین متصل شده اند تا قبل از ایجاد جرقه، تمامی بار الکتریکی توسط سیم ها به زمین انتقال پیدا کند. 


قابلیت کارکرد در زون های مختلف

با توجه به حساسیت موادی که جمع آوری می شوند و یا محیطی که جاروبرقی ها در آن کار می کنند زون های مختلفی تعریف شده اند. زون های جاروبرقی های ضد انفجار به شرح زیر تقسیم بندی می شوند.

1. زون 22 ، این زون بیانگر توانایی کارکرد دستگاه در شرایطی است که مواد اشتعال زای جامد در محیط وجود دارند.

نحوه کارکرد دستگاه بیانگر توانایی حضور درستگاه در محیطی که مواد اشتعال زای جامد حضور دارند می باشد اما در این زون قابلیت جمع اوری مواد خطرناک امکان پذیر نمی باشد و کاربر فقط می تواند از نظر ایمنی و عایق بندی بیرونی جاروبرقی اطمینان حاصل نماید.

2. زون 21 برای حالتی است که قصد جمع آوری مواد جامد اشتعال زای محیط را داریم.

با توجه به حضور دستگاه در زون 22 به صورتی ایمن وجود داشت اما قابلیت مواد جامد اشتعال زا فراهم نبود. اما در این زون عتلاوه بر حضوری ایمن، قابلیت جمع آوری مواد اشتعال زا نیز فراهم می باشد. و بیانگر عایق بندی داخلی دستگاه می باشد.

3. زون 2 قابلیت کارکرد دستگاه در محیطی مواد مایع اشتعال زا در محیط به مانند بنزین هستند.

این زون نشانگر توانایی حضور دستگاه در محیط هایی که دارای مواد اشتعال زای مایع می باشند است. اگر چه در این زون نمی توان مکش و جمع اوری مواد مایع را انجام داد . اما استفاده از جاروبرقی در همچین محیط خطرناکی مزیت بزرگی است.

4. زون 1 برای کارکرد دستگاه به منظور جمع اوری مایعات اشتعال زا تعریف می شود.  

در نهایت زون 1 ، با قابلیت جمع اوری و حضور در محیط هایی خطرناک به صورت مایع همانند بنزین و قابلیت جمع اوری و جابجایی انها دارای آخرین زون دستگاه های ضد انفجار محسوب می شود. بطور کلی می توان گفت عایق بندی بیرونی و داخلی دستگاه های مورد استفاده در این زون دارای بالاترین سطح ایمنی و استانداردهای لازم جهت جلوگیری از آتش سوزی می باشند.


مزایای جاروبرقی های ضد انفجار

جاروبرقی های صنعتی ضد انفجار به فیلتر کیسه ای مجهز می باشند. این فیلتر کیسه ای دارای جنس پلی استر می باشند که قابلیت شستشو و استفاده از فیلتر را فراهم می کند. بدنه جاروبرقی های ضد انفجار از جنس استیل ضد زنگ و با ضخامت بالا می باشد. جاروبرقی های صنعتی ضد انفجار دارای چرخ های بزرگ می باشند که امکان جابجایی دستگاه در محیط های گوناگون را فراهم می نماید. جاروبرقی های صنعتی مجهز به قفل بر روی چرخ ها می باشند که امکان تثبیت دستگاه در سطوح مختلف را فراهم می نماید.

انواع جارو برقی صنعتی ضد انفجار

مرتب سازی براساس :