جارو برقی صنعتی تراشه و مواد روغنی

Oil and shavings

جارو برقی صنعتی تراشه و مواد روغنی

جاروبرقی صنعتی تراشه و مواد روغنی نوعی از جاروبرقی صنعتی با توانایی جمع آوری مواد روغنی و تراشه به صورت ترکیبی و جداسازی آنها به منظور استفاده مجدد می باشد. جاروبرقی صنعتی تراشه و مواد روغنی برای جدا سازی مواد جامد از مایع مانند جدا کردن تراشه ها از مایع خنک کننده طراحی شده اند. در ساختار این جاروها یک مخزن جمع آوری مواد جامد تعبیه شده است که به منظور عبور مایعات بر روی آن منافذی طراحی شده. در هنگام مکش هم زمان جامدات و مایعات، تراشه ها در این مخزن توری شکل به دام می افتند و مواد مایع با عبور از منافذ وارد مخزن مخصوص به خود می شوند. در پایان کار تراشه ها  و مواد روغنی به طور کامل از یکدیگر مجزا شده اند و با باز کردن شیر تخلیه مایع جمع آوری شده به بیرون از مخزن پمپ می شود . به عنوان مثال اگر مایع جمع آوری شده مایع خنک کننده باشد مجددا برای خنک کردن قابل استفاده می باشد.

اجزای سازنده

برخی از مهم ترین اجزا سازنده این دستگاه جاروبرقی صنعتی عبارتند از:

موتور

این جاروبرقی صنعتی تراشه و مواد روغنی تخصصی به صورت تک فاز و سه فاز ساخته شده اند و با توان های مختلف از 1.3 کیلووات تا 2.4 کیلووات عرضه شده اند. این جاروها با توجه به مدت زمان مورد استفاده در مدل های با موتور معمولی و با موتور توربینی برای استفاده مداوم ساخته شده اند

مخزن

ظرفیت مخزن مایع جارو برقی از 75 تا 180 لیتر و ظرفیت مخزن تراشه ها بین 22 تا 30 لیتر می باشد. این مکنده دارای دو شیر اطمینان است که در مواقع اضطراری امکان مکش آزادانه هوا را به داخل موتور می دهد که از هر گونه آسیب احتمالی جلوگیری شود. دراین جاروها جریان هوای معکوس در موتور وجود دارد تا مواد مایع به راحتی از دورن مخزن تخلیه شود. 

خرطومی

این مکنده صنعتی دارای خرطومی های روغنی ضخیم و مقاوم برای مکش ذرات تیز و برنده می باشد و معمولا قطر دهانه ورودی آن 50 میلی متر است . 

فیلتر

امکان قرار دادن فیلتر ثانویه برای جداسازی ذرات به خیلی در جارو وجود دارد. هم چنین این نوع جارو برقی برای جلوگیری از ورود گرد و خاک به داخل موتور، با استفاده از یک فیلتر عایق بندی شده است.


انواع جارو برقی صنعتی تراشه و مواد روغنی

مرتب سازی براساس :