واتر جت خانگی و نحوه استفاده از آن

۲۱ مرداد ۱۳۹۵

واترجت خانگی قابلیت شستشوی تمامی لوازم خارج از منزل را دارا می باشد. این شستشوی شامل ماشین، اسباب بازی پلاستیکی کودکان می شود. همچنین می توان لوازم چوبی داخل حیاط مانند میز و یا صندلی را تمیز کرد.

در واقع استفاده از واترجت های خانگی سبب سرعت در امر نظافت شده؛ می توان به وسیله این دستگاه در مدت زمانی کوتاه، مساحت وسیعی را مورد شستشوی قرار داد. کار با دستگاه واتر جت بسیار آسان می باشد. می توان به وسیله آن سنگفرش و نرده ها را شست.

خرید این وسیله جهت نظافت، نیاز به داشتن اطلاعاتی می باشد. در این مقاله، به نحوه استفاده از کارواش های خانگی پرداخته ایم.

 

کارواش خانگی برقی یا واترجت بنزینی

واترجت ها علی رغم مدل های بنزینی و یا برقی، دارای یک پمپ هستند. پمپ، فشار آب ورودی را جهت شستشوی سطوح با مساحت های گوناگون افزایش می دهد. کارواش ها در 2 گونه خانگی و صنعتی طراحی و تولید شده اند. هرکدام با مقدار فشار معینی به شستشوی می پردازد.

کارواش برقی

کارواش خانگیپمپ این گونه کارواش خانگی، فشار آب را از 100 تا 160 (بار) افزایش می دهد. این فشار مناسب مصارف خانگی بوده؛ و  شستشوی نمای ساختمان، نرده، اتومبیل و دوچرخه را بر عهده دارد.

قیمت این گونه بسیار ارزان تر از واترجت بنزینی می باشد. وزن بسیار سبک آن، قابلیت حمل آسان دستگاه را فراهم می کند. برخی از انواع کارواش های برقی به مخزن مواد شوینده مجهز شده اند.

به منظور خرید واترجت های برقی، استفاده از یک محافظ ولتاژ برق توصیه می شود؛ تا در صورت نوسان الکتریسیته، به دستگاه آسیبی وارد نشود.

 

146632015504 واترجت بنزینی

میزان فشار آب در این دسته از واترجت ها بسیار بالاتر از مدل های برقی می باشد(در حدود 207 بار). البته این محصول نیاز به آب بیشتری نسبت به همتای برقی و خانگی خود دارد.

واترجت بنزینی جهت کارهای بسیار بزرگتری طراحی شده است. می توان از آن در شستشوی مزرعه و گاراژ کوچک و ساختمان اداری و ماشین های بزرگ صنعتی بهره برد.

 

نازل های گوناگون

نازل های گوناگون واتر جت در کارواش خانگی معمولاً 1 نازل ارائه می شود که قابلیت تغیر زاویه پاشش از 0 درجه تا 65 درجه را دارد. البته کمپانی ها انواع دیگری از نازل را در اختیار کاربران قرار داده اند که می توان به نازل توربو یا نازل دوار اشاره کرد.

در واترجت های صنعتی تعداد این نازل ها از 3 تا 5 متغیر بوده؛ و دارای یک کد رنگی می باشند. با توجه به رنگ، زاویه پاشش معین می گردد.

آغاز کار با واترجت های خانگی برای کاربران بسیار ترسناک بوده؛ اما پس از کارکرد و آشنایی با دستگاه، این ترس از بین می رود. کاربر احساس رضایت و آسودگی خواهد کرد.

جهت کار با دستگاه به راهنمایی هایی که در ذیل آمده، توجه کنید.

کارواش خانگی باید به یک منبع آب متصل باشد منبع آب

جهت کار با کارواش خانگی ابتدا باید منبع آب را بررسی کرد. باید از کافی بودن حجم آب جهت شستشوی اطمینان یافت. همچنین باید از ورود آب تمیز به داخل دستگاه اطلاع کسب کرد. از آلودگی و یا موانع احتمالی نیز جلوگیری کرد.

همچنین در صورت پیچ خوردگی شلنگ قبل از شروع کار، باید آن را برطرف کرد.

روش راه اندازی

  • راه اندازی کارواش خانگیقبل از شروع کار این نکته شایان ذکر است که آب از نازل جریان می یابد.
  • تمامی اتصالات شنگ به گونه ای است که هوا داخل آن جریان نداشته باشد.
  • نازل ها باید بگونه ای وصل شود که در هنگام کار از جایش خارج نشود و درست کار کند.
  • واترجت ها در هنگام شروع کار مقداری لرزش دارند. این بسیار طبیعی است؛ چرا که موتور برای کار آماده می شود.
  • با روشن شدن کامل دستگاه مقداری به پمپ فشار آورده می شود؛ تا هوای داخل آن بصورت کامل تخلیه شود.
    حال دستگاه آماده کار می باشد.

تکنیک های قدرتمند نظافتی

تکنیک نظافتی با کارواش خانگی کارواش های خانگی قابلیت از بین بردن آلودگی و یا جرم از سطوح را دارا هستند؛ اما بدین معنا نیست که این دستگاه های خانگی بتوانند رنگ و یا زنگ زدگی را از سطوح تمیز کنند. برای این امر نیاز به یک واترجت صنعتی با قدرت بالا می باشد.

بهتر است به منظور عدم خرابی سطوح و جلوگیری از آسیب های احتمالی، ابتدا کارواش خانگی و انواع پاشش آب توسط نازل را در یک بخش جزئی امتحان کرده و سپس تمامی سطح را بشویید.

پس از امتحان این دستگاه خانگی بهتر است از قواعد زیر پیروی کنید:
1. جهت حفاظت از گیاهان داخل حیاط، بهتر است قبل از شروع کار، از یک پارچه استفاده کنید. اطراف سطح مورد نظر را با پارچه بپوشانید تا آسیبی وارد نیاید.

2. جهت شستشوی بنای خارجی، نازل را مستقیماً بر روی سطح قرار ندهید. بلکه با زاویه 45 درجه و فاصله مناسب از سطح می توانید بهترین شستشوی را با کیفیت بالا داشته باشید.

3. به منظور حذف اثر و یا خطوط، شستشوی را از پائین به بالا آغاز کرده و آن را بصورت عمودی ادامه دهید.

4. توجه داشته باشید که جهت شستشوی مناطق وسیع، پاشش آب نباید از ابتدا تا انتها با یک فشار و به یک طریق باشد. به مرور زمان باید دسته را بلند تر و از فشار بیشتری استفاده کرد. البته دقت کنید که با افزایش طول دسته، ممکن است کمی فشار و تکان بوجود بیاید.

5. هرگز شیشه ها و پنجره ها را با کارواش خانگی پر فشار نشویید. شیشه ها با فشار زیاد آب می شکنند.

شستشوی بهتر با مواد شوینده

کارواش خانگی و استفاده از مواد شوینده امروزه جهت شستشوی با کیفیت بهتر، در تمامی اماکن از مواد شوینده استفاده می شود. که این امر در واتر جت ها نیز دارای مصداق می باشد. با خرید کارواش خانگی باید لوازم جانبی مخصوص شستشوی آلودگی مورد نظر و در صورت لزوم مواد شوینده خاصی تهیه شود.

دانستن این مساله حائز اهمیت است که هر واترجت با یک مواد شوینده خاصی می تواند سطح را بشوید؛ و نباید از شوینده های قوی و سفید کننده ها استفاده شود.

به خاطر داشته باشید که مواد شوینده باید از داخل نازل بر سطوح پاشیده شود و نمی توان آن را جداگانه بر روی سطح قرار داد. بدین منظور نیاز به تغییر نازل می باشد.

بهتر است ابتدا دفترچه راهنمای این وسیله شستشوی خانگی را خوانده؛ سپس اقدام به استفاده از کارواش برقی و مواد شوینده نمائید.

همچنین برخی از کارواش های خانگی با مواد شوینده بسیار رقیق عمل می کنند. این مواد باید با مقدار مشخصی از آب (بسته به ماده شوینده) ترکیب شود.

برای داشتن یک شستشوی با کیفیت بالای نظافتی، بهتر است ابتدا آلودگی را بدون استفاده از ماده شوینده تمیز کرده؛ سپس با تغییر نازل، ماده شوینده را بر سطح بپاشید. دقایقی بعد دوباره سطح را بشوئید.
همچنین، جهت جلوگیری از تغییر رنگ سطح یا خوردگی، سطح را مرطوب نگه دارید.

نگهداری از کارواش خانگی مراقبت از کارواش خانگی

در زمستان از ضد یخ جهت جلوگیری از یخ زدگی پمپ استفاده کنید. همچنین به منظور عملکرد بهتر، باید از لوازم جانبی آن به درستی مراقبت شده؛ از پیچ خوردگی شلنگ و ضربه به نازل ها جلوگیری شود.

همچنین باید مراقب کودکان باشید؛ چرا که این وسیله برای ایشان بسیار جذاب می باشد. لیکن امکان آسیب و صدمات جدی برایشان بسیار زیاد است.

دیدگاه کاربران
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: