5 ویژگی مهم استفاده از جاروبرقی آب و خاک

۱ آذر ۱۳۹۵

استفاده از جاروبرقی آب و خاک جایگزین مناسبی برای شیوه ای سنتی نظافت می باشد. جارو های آب و خاک شباهت زیادی به نمونه های جاروبرقی معمولی داشته با این تفاوت که در این جاروبرقی ها به جای پاکت از مخزن پلاستکی برای جمع آوری زباله ها استفاده می شود، اگر چه این تنها ویژگی جاروبرقی آب و خاک نمی باشد. در ادامه مقاله به سایر ویژگی های این دستگاه ها در مقایسه با جاروبرقی ها خواهیم پرداخت.

 

1- تطبیق پذیری جارو برقی آب و خاک

جاروبرقی آب و خاک و کاربرد های متنوع آنیکی از جنبه های بسیار مهم جاروهای آب و خاک این است که این جاروها تطبیق پذیری بالایی با امور نظافتی دارند. به عبارت دیگر این جارو ها قابلیت انجام همه امور نظافتی را داشته و به نوعی همه کاره محسوب می شوند. از این جارو ها برای تخلیه باد تشک های بادی و اسباب بازی های استخر، جمع آوری مایعات ریخته شده روی سطوح، جمع آوری آلاینده های ریز و درشت، باز نمودن لوله ها و بازیابی اقلام فرو رفته در آب استفاده می شوند. علاوه بر این ها برای نظافت شومینه، اجاق های هیزمی و جمع آوری برف های ریخته شده در حیاط نیز می توان از این جاروبرقی ها استفاده نمود. بطور کلی جاروبرقی های آب و خاک، ابزاری قدرتمند و سودمند هستند که می توانند جایگزین مناسبی و کارآمدی برای ابزار هایی مانند پمپ های هوا، برس ها، و بیل ها باشند.

 

2- قدرت موتور جارو برقی آب و خاک

جاروبرقی آی و خاک و قدرت مکش بالای آنمکنده های آب و خاک قدرت بالایی در مکش و بلند نمودن ذرات داشته از این رو در برابر جمع آوری آلاینده های مایع و جامد بسیار کارآمد و موثر هستند. موتور های قدرتمند به کار رفته در این مدل ها هر گونه آلودگی اعم از مایعات و جامدات را جمع آوری می کنند.

 

3- جابه جایی جارو های آب و خاک

جارویرقی آب و خاک و قابلین جا به جابب آنجاروبرقی های اب و خاک به خاطر چرخ های پلاستیکی بکار رفته در ساختارشان، قابلیت جابه جایی بالایی داشته و به راحتی از مکانی به مکان دیگر حرکت می کنند. به واسطه چرخ های بزرگ بکار رفته در قسمت عقب، این جارو ها به راحتی در بین طبقات جا به جا می شوند.

 

4- ابعاد جاروبرقی های آب و خاک

جارو برقی آب و خاکجاروبرقی آی و خاک و ابعاد متناسب جارو برقی آب و خاک در ابعاد گوناگون و با ظرفیت مخزن متنوعی بین 12 تا 175 لیتر تولید می شود. مخزن های بزرگتر برای استفاده در صنایع کاربرد بیشتری داشته در حالی که مخزن های کوچکتر کاربری خانگی دارند. در کنار ظرفیت مخزن بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که افزایش حجم مخزن، باعث افزایش وزن دستگاه می شود ضمن اینکه مخازن بزرگتر نسبت به نمونه های کوچکتر، دیرتر پر شده و نیاز کمتری به تخلیه شدن دارند. اگرچه چرخ های بکار رفته در این جارو ها، قابلیت جا به جایی را افزایش می دهند اما در نمونه های بزرگتر به علت وزن سنگین جارو، جا به جایی در بین طبقات با دشواری هایی همراه است.

 

5- تخلیه مخزن جاروبرقی آب وخاک

جاروبرقی اب و خاک و تخلیه آسان مخزن جاروتخلیه مخزن این جارو برقی ها بسیار آسانتر از آن چیزی است که به نظر می آید. برای تخلیه مایعات داخل مخزن کافی است تا شیلنگ را داخل مخزن قرار داده و دستگاه را روشن کنید، مایعات به راحتی از داخل مخزن تخلیه می شوند. برای تخلیه آلاینده های خشک نیز به واسطه چرخ ها و دسته بکار رفته در مخزن دستگاه، مخزن به راحتی جا به جا می شود. در نمونه های خانگی جارو های آب و خاک نیز به خاطر ابعاد کوچک جارو و سبکی مخزن هیچ گونه مشکلی در جابه جایی و تخلیه مخزن وجود ندارد.

 

موارد اشاره شده دربالا تنها بخشی از ویژگی های مهم جاروبرقی های آب و خاک می باشد. اگرچه در گذشته این مدل از جاروبرقی ها فقط برای نظافت صنعتی در صنایع به کار می رفت اما امروزه با تولید نمونه های خانگی، به طور وسیعی در نظافت منازل استفاده می شوند.

 

لینک های مفید:

جاروبرقی آب و خاک: فهرست محصولات

دیدگاه کاربران
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: