اسکرابر چیست

یکی از بیشترین سوالاتی که از جانب کاربران اینترنت و فضای مجازی مطرح می گردد، سوال اسکرابر چیست می باشد. برای پاسخ به سوال اسکرابر چیست می بایست همه ویژگی های متفاوت دستگاه اسکرابر صنعتی و همچنین انواع متفاوت این دستگاه و مکانیزم عمل کفشوی صنعتی را بررسی و تشریح نمود. دستگاه اسکرابر، یک دستگاه زمین شوی صنعتی می باشد که با استفاده از مکانیزمی تخصصی با هدف بهینه کردن فرآیند شستشوی سطوح کف طراحی و تولید شده است.

اسکرابر چیست و مکانیزم عمل آن چگونه است؟

در پاسخ به سوال اسکرابر چیست می بایست مکانیزم عملکرد این دستگاه به طور کامل تشریح گردد. شستشوی سطوح توسط دستگاه اسکرابر صنعتی با شیوه خاصی صورت می پذیرد و به دلیل همین عملکرد تخصصی در دستگاه اسکرابر، کیفیت شستشو بالا خواهد رفت. مکانیزم عمل دستگاه اسکرابر به این صورت است که در ابتدا آب و مواد شوینده بر روی سطوح از طریق خروجی مخزن آب تمیز دستگاه پاشش می شود. سپس مرحله برس زنی شروع شده و برس اسکرابر با قدرت تمام به شستشو می پردازد. همزمان با حرکت دستگاه کفشوی بر روی سطوح و برس زنی، عملیات مکش نیز انجام می شود. مکش آب کثیف به سرعت و با قدرت بالا توسط لاستیک طی هایی که در عقب دستگاه قرار دارند صورت می پذیرد و موجب خشک شدن کامل سطوح می شود. آب و آلودگی های مکش شده به داخل مخزن آب کثیف اسکرابر منتقل می شود و در نهایت سطوح کف با بالاترین کیفیت ممکن شستشو می شوند.

انواع اسکرابر

دستگاه کفشوی صنعتی را می توان به چندین دسته تقسیم بندی کرد. به لحاظ نوع حرکت و نوع منبع تغذیه دستگاه اسکرابر می توان دسته بندی های متفاوتی را تعریف کرد که توجه به ویژگی هر دسته و ویژگی های محیط تحت نظافت بهترین انتخاب در خرید اسکرابر صورت گیرد. به طور کلی نوع حرکت زمین شور صنعتی به دو دسته اسکرابر سرنشین دار و اسکرابر دستی تقسیم بندی می شود. یکی دیگر از دسته بندی های مهم در حین خرید کفشوی صنعتی، منبع تغذیه این دستگاه می باشد که به طور کلی به دو نوع باتری دار و کابلی تقسیم بندی می شود.

نوع حرکت

شیوه حرکت دستگاه زمین شوی صنعتی به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود. دسته اول اسکرابر دستی می باشد که با استفاده از آن می توان سطوح در اماکنی که وسعت کمی دارند یا موانعی بر روی سطوح وجود دارد و نیاز است تا از کفشوی با طراحی فشرده تر استفاده شود، شستشو داد. در اسکرابر دستی، کاربر پشت دستگاه قرار گرفته و هدایت دستگاه را بر عهده می گیرد. اما نوع دیگری از انواع دستگاه کفشوی صنعتی وجود دارد که به اسکرابر خودرویی یا اسکرابر سرنشین دار معروف هستند. از اسکرابر سرنشین دار می توان به منظور شستشوی سطوح در اماکن وسیع و گسترده مانند پاساژ ها، پارکینگ، سالن های ادارات، لابی هتل و... استفاده کرد. هدایت اسکرابر سرنشین دار به صورت خودرویی توسط کاربر انجام می پذیرد.

منبع تغذیه

دستگاه های اسکرابر صنعتی انواع متفاوتی دارند اما این سوال مهم یکی از پرکاربرد ترین سوال های مطرح درباره اسکرابر ها می باشد: منبع تغذیه اسکرابر چیست و این دستگاه انرژی لازم برای عملکرد را چگونه مهیا می کند؟ دستگاه اسکرابر از طریق منبع تغذیه الکتریکی فعالیت خود را انجام می دهد. تامین انرژی الکتریکی به دو نوع باطری و اتصال به پریز برق تقسیم می شود. از دستگاه اسکرابر باطری دار می توان به منظور شستشوی بهینه سطوح کف در اماکنی که محدودیت برای دسترسی به پریز برق دارند استفاده نمود.