سوییپر اسکرابر - Combination-machines

دستگاه ترکیبی سوییپر اسکرابر از جمله دستگاه های شستشوی و نظافت صنعتی پر کاربرد می باشد. اما نحوه ی عملکرد این دستگاه ها به شکلی ترکیبی می باشد. سوییپر ها برای جمع آوری زباله و گرد و خاک از روی زمین طراحی شده اند ولی قادر به برداشتن جرم از روی زمین و شستشوی سطح نیستند. از طرف دیگر دستگاه های اسکرابر برای شستشو و برداشتن جرم شطوح طراحی گردیده اند و قادر به جمع آوری گرد و خاک و زباله ها حتی آن ها که بسیار کوچک هستند، نمی باشند. دستگاه های ترکیبی سوییپراسکرابر به منظور بر طرف کردن همزمان دو نیاز فوق طراحی شده اند. به طوری که آن ها ابتدا با برس های مرکزیشان زباله ها و گرد خاک را جمع آوری کرده و سپس سطح زمین را شستشوی و خشک می کنند.


لزوم استفاده از سوییپر اسکرابر در اماکن گوناگون

دستگاه سوییپر اسکرابر با قابلیت انجام همزمان جمع آوری زباله ها، جاروب کردن و شستشو و خشک کردن محیط به عنوان یکی از پرکاربردترین دستگاه های نظافت صنعتی شناخته می شود. از دستگاه نظافت و شستشوی صنعتی سوییپر اسکرابر در فرودگاه ها، مراکز تجاری، کارخانه جات، انبار های بزرگ، صنایع مختلف و ... استفاده به عمل می آوردند. با استفاده از این دستگاه می توان سطوح هموار کف را به سادگی و همزمان نظافت نمود. همه مزایای دستگاه سوییپر و دستگاه اسکرابر در این دستگاه ترکیبی جمع گشته است و به دلیل کاربردی بودن و سهولت کاربری محبوبیت آن بسیار بالا می باشد. در اماکنی که نیاز به صرفه جویی در هزینه و زمان لمس شود، می توان از دستگاه سوییپراسکرابر به عنوان کاربردی ترین و مناسب ترین دستگاه نظافتی کف یاد کرد.


ویژگی های دستگاه سوییپر اسکرابر

1) اجزای تشکیل دهنده: واحد های متفاوتی در این دستگاه در کنار هم قرار گرفته و موجب عملکرد صحیح سوییپر اسکرابر می شوند. این دستگاه ساختار پیچیده تری نسبت به دیگر دستگاه های نظافت صنعتی داشته و اجزای آن متشکل از ترکیب واحد های سوییپر و اسکرابر می باشد.

  • برس های دیسکی کناری: برس های دیسکی کناری با چرخش چه به عنوان برس های اسکرابر و یا به عنوان برس سوییپر ها عمل کرده و عملیات جمع آوری گرد و خاک و ریز زباله ها را از محیط اطراف را انجام می دهد. برس دیسکی مهم ترین ماژولی می باشد که با عملکرد در دستگاه سویپر اسکرابر موجب نظافت می شوند.
  • برس رولی مرکزی: این تک برس که در مرکز دستگاه است از بخش های تشکیل دهنده بخش سوییپر دستگاه می باشد که با چرخش خود که عموماً به صورت پادساعتگرد می باشد، زباله های ریز و درشت را که توسط برس دیسکی به آن پاس داده شده، برای آماده سازی انتقال به بخش مخزن به ماژول های دیگر می سپارد.
  • تی و سامانه مکنده: جمع آوری و مکش آب و جرم های سطحی و خشک کردن سطح پس ار شستشوی با آب و برس زنی توسط تی و سامانه مکنده دستگاه صورت می گیرد. این واحد جزو بخش اسکرابر دستگاه می باشد.
  • مخازن: مخزن آب تمییز و آب کثیف (ریکاوری) و مخزن زباله با ظرقیت بالا به منظور کار پیوسته و طولانی مدت تعبیه شده اند. 
  • چرخ ها: چرخ های دستگاه سوییپر اسکرابر با چرخ های لاستیکی و تو پر به منظور سهولت حرکت دستگاه بر روی انواع سطوح و جلوگیری از لیز خوردن آن عمل می نماید.

2) سیستم هیدرواستاتیک: در طراحی و ساخت این دستگاه بزرگ و پر کاربرد از سیستم های هیدرواستاتیک به کار گیری شده است. از مزایای قابل ذکر این سیستم ها می توان به، گشتاور، سهولت و دقت بالا و بسته به پیکربندی سیستم، امکان تنظیم پیوسته سرعت و امکان تغییر جهت دوران و انتقال توان بالا و اینرسی پایین  از مزایای این سیستم تلقی می شود.

3) محل قرار گیری اپراتور: در سوییپر اسکرابر محل قرار گیری اپراتور در قسمت عقب دستگاه می باشد که امکان تسلط او بر محیط به طور کامل وجود دارد. به همین دلیل نظافت کامل سطوح محقق می گردد. همچنین هدایت ایده آل دستگاه توسط کاربر به سادگی انجام می پذیرد.


مزایای بهره گیری از دستگاه سوییپر اسکرابر

  • پوشش محیط های وسیع: بیش از یک و نیم متر عرض شستشو و نظافت با امکان کنترل فشار برس ها موجب بهینگی نظافت و دستیابی به بهترین نتیجه می شود.
  • همزمانی: با استفاده از دستگاه سوییپر اسکرابر می توان به سادگی عملیات جاروب و شستشوی سطوح را به صورت همزمان انجام داد.
  • افزایش سرعت نظافت: به دلیل ترکیب نظافت و شستشو، سرعت عملیات به نصف کاهش پیدا می کند.
  • رفع محدودیت زمانی: به دلیل کاهش زمان شستشو و نظافت، امکان انجام فرآیند نظافت در هر زمانی وجود دارد.
  • سهولت کاربری: دستگاه سوییپراسکرابر که امکان نظافت و شستشوی همزمان را فراهم می کند، باعث سهولت در نظافت برای کارکنان خدمات می گردد.

انواع سوییپر اسکرابر

مرتب سازی براساس :
وضعیت موجودی:

دسترسی سریع به محصولات