قیمت واترجت صنعتی و کارواش خانگی

دستگاه شوینده پرفشار از یک موتور الکتریکی یا بنزینی، یک پمپ فشار قوی و یک نازل برای افزایش فشار آب تا 60 برابر بیشتر از فشار معمول استفاده می نماید. آب در این فشار قادر به از میان برداشتن آلودگی ها، لکه ها، انواع جرم و کپک و طیف وسیعی از آلودگی های صنعتی را می باشد. خرید واترجت صنعتی می تواند به منظور انجام عملیات سنگین  تر نظیر تخریب بتن صورت گرفته چراکه آب در فشارهای بالا (1000بار به بالا) از قدرت تخریب و برش نیز برخوردار است. خرید واترجت خانگی به منظور انجام عملیات شستشوی سبک و خانگی در نهایت سهولت و ایمنی صورت می گیرد.

قیمت واترجت خانگی و کارواش صنعتی

از جمله مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت این دستگاه کارواش در نوع خانگی و صنعتی عبارتند از:

- واترجت آب گرم و آب سرد

یک دستگاه کارواش آب گرم به دلیل تجهیز به حداقل یک واحد آبگرمکن از هزینه بالاتری در مقایسه با کارواش آب سرد برخوردار است. استفاده از این دستگاه ها چه در مصارف خانگی و چه به منظور شستشوی صنعتی، غالبا به منظور از میان برداشتن الودگی های چرب و روغنی و ضدعفونی نمودن سطوح در کنار شستشو بوده و در نتیجه خرید کارواش آب گرم تنها زمانی مقرون به صرفه است که از کارایی آن اطمینان داشت. شستشوی باربیکیو یکی از رایج ترین دلایل استفاده از واترجت خانگی آب گرم می باشد، صنایع غذایی، دامپروری و صنعت خودروسازی گروهی از خواهان همیشگی واترجت صنعتی آب گرم به شماره می آیند.


- موتور بنزینی یا الکتریکی

یک دستگاه کارواش خانگی با موتور الکتریکی می تواند پاسخگوی طیف وسیعی از عملیات نظافتی سبک باشد. قیمت کارواش خانگی با موتور الکتریکی به مراتب کمتر از مدل های بنزینی است و برای انجام یک شستشوی معمول و روزانه دستگاه را مناسب می سازد. این دستگاه ها در برخی مدل ها می توانند تا 200 بار فشار تولید کرده و آلودگی های مختلف را از میان بردارند. این درحالی است که قیمت واترجت بنزینی به مراتب بالاتر از نوع الکتریکی بوده و آلودگی محیطی و صوتی بیشتر تولید می نماید اما درعین حال امکان ایجاد فشار بالاتری را دارد. در نتیجه قبل از هرگونه اقدام برای خرید دستگاه کارواش در مدل صنعتی و خانگی باید بررسی کاملی از هدف خرید دستگاه و نوع آلودگی صورت پذیرد. 

دلایل خرید واترجت خانگی

خرید دستگاه کارواش خانگی می تواند با اهداف مختلفی صورت پذیرد. با توجه به کاربرد واترجت دستی، انتخاب مدل مناسب با قابلیت تامین فشار و دبی مدنظر از جمله نکات مهم به هنگام خرید است. اما پیش از اقدام برای خرید دستگاه کارواش خانگی باید دقت داشت که این تجهیز یک ابزار مکانیزه نظافتی مناسب در عملیات نظافتی سبک و خانگی بوده و به  هیچ عنوان مناسب محیط های صنعتی و استفاده طولانی مدت نمی باشد. ساختاری مناسب با ابعادی فشرده موجب می شود این دستگاه فضای کوچکی را اشغال کند و به راحتی حمل شود. نیروی لازم برای بخش های مختلف یک کارواش دستی الکتریکی از طریق برق تامین می شود در نتیجه بررسی دسترسی به کابل برق از دیگر اقدامات مهم پیش از اقدام به خرید واترجت خانگی می باشد.

- شستشوی ماشین

شستشوی ماشین با صرف حداقل مصرف آب، بدون اسیب به بدنه اتومبیل یکی از دلایل خرید واترجت خانگی می باشد. انتخاب فشار و دبی مناسب برای جلوگیری از آسیب به رنگ بدنه اتومبیل یکی از موارد مهم به هنگام شستشوی اتومبیل با کارواش دستی است. از این رو حداکثر فشار آب نباید از 180 بار فراتر رود. به کارگیری نازل مواد شوینده می تواند کیفیت شستشوی اتومبیل با کارواش دستی را افزایش دهد. استفاده از واترجت کوچک و سبک که به راحتی قابل حمل و جابه جایی باشد یک انتخاب مناسب برای این عملیات می باشد.


- شستشوی بخش های داخلی

شستشوی پاسیو، ایوان و ناودان در جنس های مختلف با استفاده از دستگاه کارواش خانگی و به کمک نازل های مخصوص می تواند به زیباسازی و ایجاد جلوه ای تازه در محیط  کمک نماید. جلوگیری از آسیب به بدنه، حذف آلودگی های عمیق از شکاف و درز سطوح از دیگر مزایای خرید کارواش خانگی است.

- شستشوی نما

آجر نمای بسیاری از خانه ها و منازل ویلایی است. این نما با وجود بافت مقاوم به دلیل قرارگیری در معرض آلودگی های محیطی می تواند به سرعت آلوه شود. گرد و غبار و ذرات ریز و درشت معلق در هوا با نشت بر نمای آجری یک ساختمان علاوه بر ایجاد چهره ای نامناسب، به بافت دیوار آسیب وارد می نمایند. یکی از مهم ترین دلایل خرید واترجت خانگی به کارگیری دستگاه به منظور شستشوی کامل این بخش از خانه می باشد. آب پرفشار خارج شده از دستگاه با شکست نیروی بین مولکولی آلودگی ها این ذرات را از سطح جدا می نماید.

- شستشوی زمین

اگر سطح بتنی زمین در ورودی منازل تغییر رنگ داده و به رنگ سیاه یا سبز به نظر می رسد، باید گفت که یکی از کاربردهای کارواش خانگی شستشوی این سطوح می باشد. جلوگیری از رشد خزه از لابه لای سطوح سنگی در منازل ویلایی و جلوگیری از آسیب به کفپوش از دیگر دلایل استفاده از یک دستکاه واتر جت خانگی می باشد. این درحالی ا ست که از میان برداشتن این آلودگی ها با استفاده از روش های دستی و سنتی عملا غیرممکن می باشد.


- نظافت نرده و گریل

یکی از ساده ترین راه ها برای شستشوی بی دردسر نرده ها، فنس ها و گریل در یک محیط خانگی استفاده از یک کارواش دستی کوچک است. روغن و چربی و انواع لکه انباشته شده بر روی یک باربیکیو عملیات تمیزکاری را با دشواری روبه رو می سازد. حال آنکه یک کارواش آب گرم خانگی می تواند این عملیات را با به حداقل رساندن کار فیزیکی به انجام برساند.

دلایل خرید واترجت صنعتی

صنایع خودروسازی، داروسازی، ساخت و ساز، تجهیزات پزشکی، نساجی، فلزات و... به دلیل شرایط کاری ویژه به منظور انجام شستشوی صنعتی نیازمند تهیه و خرید واترجت صنعتی مناسب با هدف خود می باشند. برخی از رایج ترین کاربردهای یک شوینده فشار قوی صنعتی عبارتند از:

- بهداشت و ایمنی

ایجاد محیطی تمیز و بهداشتی و جلوگیری از پخش آلودگی ها در محیط یکی از عوامل مهم و ضروری در محیط های صنعتی می باشد. با خرید واترجت صنعتی آب گرم ضمن از میان برداشتن آلودگی های چرب و روغنی به دلیل اب گرم تولید شده محیط ضدعفونی شده و از رشد عوامل بیماری زا جلوگیری می شود.

- نگه داری از تاسیسات صنعتی

ماشین آلات، تجهیزات و تاسیسات صنعتی یکی از سرمایه های مهم در هر محیط تولیدی به شمار می آیند. انسداد و خرابی این تجهیزات یکی از عواقب عدم شستشو و رسیدگی به موقع بوده که می تواند به خاموشی خط تولید بینجامد و خسارت های بسیاری را به دنبال داشته باشد. گذشته از این، صرف هزینه زیاد برای تعمیر و یا جایگزینی این دستگاه ها خود مسئله ای بسیار پرهزینه است. خرید کارواش صنعتی به منظور انجام یک شستشوی مستمر و صحیص بدون آسیب به این تجهیزات یکی از اهداف به کارگیری واترجت صنعتی می باشد. جلوگیری از استهلاک و افزایش طول عمر تاسیسات از جمله مزایای پرداختن به موقع و صحیح به این بخش مهم از کارخانه ها و کارگاه های تولیدی می باشد.