محصولات خانگیرایج ترین روش شستشو و نظافت در سطوح خانگی استفاده از تجهیزات دستی است. اما مشکلاتی که روش دستی در شستشوی خانگی دارد موجب کاهش محبوبیت این شیوه سنتی نظافت شده است. در مقابل علاقه به استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی در شستشوی خانگی به صورت روز افزون در حال افزایش است. مزایایی که استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی به ارمغان می آورد موجب افزایش استفاده از این تجهیزات شده است. برخی از این مزایا عبارت اند از: سهولت کاربری و عدم خستگی کاربر در حین نظافت و شستشو به دلیل طراحی ارگونومیک محصولات خانگی نظافتی، کاهش مصرف آب و کمک به حفظ منایع زیر زمینی، کاهش مصرف مواد شوینده مضر برای محیط زیست و در کل سازگاری با طبیعت، بهبود سرعت شستشو و کاهش مدت زمان نظافت در خانه ها، صرفه جویی در وقت و هزینه و در کل بهبود کیفیت نظافت و شستشو همگی از مزایای بهره گیری از تجهیزات نظافتی قدرتمند برای شستشو در منزل هستند.


دستگاه های کاربردی در نظافت خانگی

به منظور شستشو و نظافت به طور موثر در محیط های خانگی می توان از انواع دستگاه های نظافت صنعتی بهره جست. با توجه به ویژگی های خانه ها و نوع آلودگی می بایست مناسب ترین دستگاه برای شستشو و نظافت را انتخاب نمود. برخی از انواع دستگاه های نظافت صنعتی کاربردی در خانه ها به شرح زیر می باشند:

1. واترجت خانگی: از مهم ترین تجهیزات در شستشوی منازل کارواش خانگی می باشد که از آن می توان به منظور شستشوی شیشه های بیرونی، شستشوی حیاط، شستشوی تجهیزات باغی، نماشویی و... استفاده نمود.

2. جاروبرقی خانگی: از کاربردی ترین و رایج ترین وسائلی است که در همه منازل استفاده می شود. از جاروبرقی خانگی در مدل های مختلف می توان به منظور نظافت و جاروب سطوح ساختمان ها استفاده نمود.

3. جاروبرقی آب و خاک: این نوع از جاروبرقی که در مصارف خانگی نیز کاربرد دارد قدرت جاروب و نظافت انواع آلودگی های مرطوب و خشک را دارا می باشد. از انواع آن می توان در مصارف خانگی و تجاری بهره جست.

4. جاروبرقی مرکزی: این دستگاه به طور ثابت در بخشی از واحد نصب شده و به صورت انشعاباتی از اتاق های دیگر قابل دسترس می باشد. تنها با نصب خرطومی می توان به نظافت منزل پرداخت.

5. شیشه و بخارشوی: از انواع کاربردی تجهیزات نظافتی می باشد. شیشه و بخارشوی از با کیفیت ترین تجهیزاتی می باشد که می توان با استفاده از آن به شستشوی سریع و موثر سطوح صاف و صیقلی پرداخت.

دسترسی سریع به محصولات