مبل و موکت شوی - Carpet extractor

دستگاه های فرش و موکت شوی یکی از رایج ترین ابزارهای نظافت حرفه ای مورد استفاده برای نظافت و شستشوی عمیق فرش و موکت می‌باشد. دستگاه‌ های فرش شوی و موکت شوی در کنار محلول شوینده از ترکیب فشار و مکش برای حذف انواع آلودگی‌ها از میان الیاف فرش و موکت و سطح آنها استفاده می‌کنند. با چنین ترکیبی نتایج بدست آمده خیره کننده خواهد بود. در این کتگوری کاربرد دو دستگاه فرش شوی و مبل شوی به تفصیل توضیح داده می شود. دستگاه فرش و موکت شوی موجب نظافت عمیق و موثر فرش و موکت میشود و برخلاف برخی روش‌های سنتی دیگر تنها به حذف آلودگی سطحی محدود نمی‌گردد. این دستگاه امکان نفوذ مواد شوینده به عمیق‌ترین بخش‌های فرش و موکت و میان الیاف آنها را فراهم می‌نماید و از سوی دیگر با مکش آب و آلودگی باعث تسریع زمان خشک شدن فرش و موکت شده و از بوی نامطبوع ناشی از باقی مانده رطوبت و آلودگی در میان الیاف فرش جلوگیری می‌نماید.

برخی از انواع پیشرفته‌ تر دستگاه‌های فرش و موکت شوی مجهز به سری مخصوص شستشوی مبل می‌باشند. در نتیجه خرید آنها بعنوان یک دستگاه چندمنظوره به لحاظ اقتصادی کاملا مقرون به صرفه می‌باشد. دستگاه مبل شوی تک و کاربردی نیز طراحی و تولید شده اند که موجب بهبود کیفیت شستشوی مبل می شوند. عمده ساختار دستگاه های مبل شوی و فرش و موکت شوی مجهز به نازل مبل شویی، متشابه می باشد. به همین دلیل در ادامه ساختار و اجزا این دو دستگاه تشریح می شوند.


اجزا تشکیل دهنده دستگاه های مبل و موکت شوی

هر دستگاه فرش و موکت شوی که مجهز به تجهیزاتی مانند مبل شوی می باشد و همچنین دستگاه های مبل شوی از واحد های متفاوتی تشکیل شده اند. عملکرد این ماژول ها در کنار هم موجب کارکرد موثر دستگاه های مبل و موکت شوی می گردد. واحد های دستگاه های مبل و موکت شوی در ادامه توضیح داده شده اند.

1) برس شستشو: در دستگاه‌های فرش و موکت شوی از برس‌های غلطکی استفاده می‌گردد. جهت حرکت برس غلطکی در جهت الیاف فرش بوده در نتیجه آلودگی را از عمق تار و پود فرش خارج کرده و باعث شستشو عمیق آن می‌شود و همچنین به بافت فرش هیچگونه آسیبی وارد نخواهد کرد.

2) سیستم مکش: یکی از مزایای عمده دستگاه فرش و موکت شوی در مقایسه با روش‌های سنتی شستشوی فرش، وجود سیستم مکش در این دستگاه می‌باشد که امکان شستشو و مکش همزمان را فراهم می‌نماید. سیستم مکش با جمع آوری موثر آب و آلودگی و انتقال آن به مخزن آب کثیف، موجبات خشک شدن سریع‌تر فرش یا موکت را فراهم کرده و از ایجاد بوی نامطبوع ناشی از رطوبت و آلودگی باقی مانده در فرش جلوگیری می‌نماید. این مسأله در نظافت صنعتی امکان پرتردد همچون هتل ها، رستوران ها، سینما و ... دارای اهمیت ویژه می‌باشد.


لوازم جانبی کاربردی

دستگاه‌های فرش و موکت شوی غالبا با لوازم جانبی متعدد و متنوعی عرضه می‌شوند که به صورت استاندارد دستگاه یا اختیاری می‌باشند. این ابزار و تجهیزات جانبی به افزایش کارایی دستگاه کمک نموده و امکان استفاده از آن را بر روی سطوح مختلف فراهم می‌نمایند. از جمله مهم‌ترین تجهیزات جانبی می‌توان به سری مخصوص شستشوی مبلمان، تی مخصوص سطوح سخت، انواع شلنگ‌ها و لوله های مکش اشاره نمود. کاربردی ترین و رایج ترین تجهیزات جانبی کاربردی در دستگاه های موکت شوی نازل مبل شوی است که با اتصال آن یک دستگاه چندمنظوره و کاربردی فراهم می گردد.


*شرکت شریف صنعت بعنوان نماینده انحصاری کمپانی Nilfisk دانمارک، عرضه‌کننده دستگاه‌های مبل و فرش شوی حرفه‌ای برای کاربرد در انواع محیط های تجاری می‌باشد. دستگاه های فرش شوی Nilfisk علی رغم کارایی بالا، دارای ساختار و طراحی ساده بوده و کاربری آن ها بسیار راحت می‌باشد. این دستگاه ها با تجهیز به سیستم شستشو و مکش قدرتمند باعث دست‌ یابی به کیفیت شستشوی عالی می‌شوند و همه آثار آلودگی را از روی فرش ها و مبل ها می زدایند.


انواع مبل و موکت شوی

مرتب سازی براساس :

دسترسی سریع به محصولات