صنعت کاغذ

صنعت کاغذ

در صنعت کاغذ، برای اطمینان از تولید شدن یک محصول با کیفیت، مرحله پردازش نهایی به برش ها و قالب گیری ها اختصاص می یابد. این مرحله نیازمند انجام امور نظافتی می باشد. شرکت نیلفیسک برای حل مشکلات نظافتی این صنعت، دستگاه های نظافتی را عرضه نموده که سطح را به خوبی نظافت و شستشوی می نمایند. کاهش زمان نظافت، به حداقل رساندن زمان توقف فعالیت ها و افزایش سطح بهداشت و ایمنی افراد از جمله مزایای استفاده از این دستگاه ها می باشد. جاروبرقی ها برای جمع آوری ذرات و براده های کاغذ و سویپر ها برای نظافت سطح زمین در صنایع کاغذ کاربردی اند.

جمع آوری براده های کاغذ از سطح دستگاه های صنعت کاغذ

براده های کاغذ که دارای وزن کمی می باشند، بطور موثر توسط دستگاه های تولید کاغذ ایجاد می شوند. با استفاده از یک مکنده صنعتی مرکزی، چند اپراتور بطور همزمان قادر به جمع آوری براده های کاغذ در محل تولید آن ها هستند. برای انجام این کار، خرطومی هایی با طول 40 سانتی متر و وزن کم توسط شرکت Nilfisk ارائه شده اند. بوسیله جاروبرقی مرکزی، تا چند صد متر لوله قابل استفاده بوده و در صورت لزوم 4 تا 6 اپراتور بطور همزمان قادر به انجام نظافت محیط هستند. کاربرد دیگر مکنده ها در صنعت کاغذ، بازیابی ذرات کاغذ، چسب و دیگر زباله های تولید شده در حین فرآیند های فنر زنی می باشد. برای این کار جاروبرقی به صورت پیوسته به دستگاه فنر زنی متصل می گردد. 

مکنده های صنعتی، برای نظافت دستگاه های چاپ و پرینت کاغذ نیز مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه ورودی های باریک در ساختار این دستگاه ها، استفاده از نازل مخصوص برای نظافت آن ها ضرورت دارد. این نازل قطر کوچکی داشته و با انعطاف بالا عمل می کند. در نتیجه کاربر به آسانی می تواند به تمامی نقاط مورد نظر خود دسترسی داشته باشد. کاهش زمان توقف دستگاه ها برای نظافت آن ها، افزایش سلامت کارکنان و کاهش زمان نظافت از جمله مزایای استفاده از جاروبرقی در این بخش از صنعت کاغذ می باشد.


بازیابی جوهر و تونر چاپگر ها

ذرات جوهر و تونر بسیار ریز بوده و اغلب به سختی فیلتر می شوند. بعضی از شرکت ها، با کمک چند نیروی کار اقدام به بازیابی تونر می نمایند. راه حل ساده تر، استفاده از دستگاه جاروبرقی مرکزی می باشد. این جارو به سیستم پالس و کارتریج مجهز شده تا عملکرد عالی ارائه دهد. استفاده از خرطومی هایی از جنس PVC نیز در این کاربرد ها موجب جلوگیری از انباشت ذرات استاتیک می شود. افزایش سطح ایمنی و سلامت، کاهش هزینه ها و کاهش زمان نظافت از مزایای استفاده از جاروبرقی مرکزی در این محیط ها می باشد.