صنایع نساجی

صنایع نساجی

صنایع نساجی از جمله صنایعی پر کاربردی هستند که از زمان های قدیم تاکنون فعال بوده اند. نظافت سطح زمین و دستگاه ها و جمع آوری نخ و پرز هایی که در حین فرآیند های تولید به وجود می آید، از امور نظافتی این صنایع می باشد که توسط دستگاه های جاروبرقی صنعتی و حتی سویپر صنعتی امکان پذیر است. سویپر ها برای نظافت سطوح کف و جارو برقی ها برای رفع آلودگی های سطح دستگاه ها و کف کاربردی اند.

مزایای استفاده از جاروبرقی در فرآیند های تولیدی نساجی

با جمع آوری و بازیابی مستمر گرد و غبار پنبه ها، پرز ها و نخ های سبک در صنایع نساجی، کارایی دستگاه ها و کیفیت محصولات افزایش می یابد. نتیجه طولانی مدت این امر، افزایش طول عمر تجهیزات خط تولید در صنایع نساجی می باشد. صرفه جویی در زمان نظافت و به حداقل رساندن تعداد دفعات توقف دستگاه ها، از دیگر مزایای بکارگیری جارو برقی های صنعتی در این صنایع به حساب می آیند.

جمع آوری نخ و پرز از خطوط تولید

جاروبرقی های صنعتی مداوم کار شرکت نیلفیسک، جهت جمع آوری نخ و پرز و ذرات ریز دیگر در حین فرآیند های تولید صنایع نساجی، کاربردی هستند. این مکنده ها با عملکرد سریع و بی نقص خود، از توقف دستگاه ها و عدم فعالیت آن ها جلوگیری می نماید. با فشرده شدن پرز ها و گرد و غبار در کف مخزن، کل ظرفیت این دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

بازیابی تکه پارچه ها در حین فرآیند تولید

تکه پارچه ها و چرم ها، سنگین تر از پنبه و دیگر آلودگی های موجود در صنایع نساجی می باشند. در نتیجه جهت بازیابی آن ها، به جاروبرقی صنعتی نیاز است که دارای سرعت مکش بالایی باشد. این مکنده، با قدرت و کارایی بالا، در جمع آوری گرد و غبار، پرز ها و مایعات موثر عمل می نماید.

جمع آوری روغن و امولسیون در حین تولید البسه خاص

در حین تولید پوشاک و البسه ای چون جوراب شلواری، نیاز به جمع آوری مایعات یعنی روغن و امولسیون می باشد. برای انجام این کار، از جاروبرقی های مکش مایعات که از مخازن با حجم بالایی بهره می برند، استفاده می شود.