صنعت تولید قطعات الکترونیکی

صنعت تولید قطعات الکترونیکی

تولید قطعات الکترونیکی نیاز به امکانات بسیار بهداشتی دارد. گرد و غبار در محل تولید قطعات الکترونیکی می تواند باعث آلودگی مدار ها، میکروچیپ ها و ریز پردازنده ها گردد و موجب خطرات جبران ناپذیری در آن ها گردد. دستگاه های جدید نیلفیسک می تواند این اطمینان را بدهد که قطعات الکترونیکی در بهترین شرایط، تولید گردند. نیلفیسک یکی از بهترین تولیدکنندگان جهانی جاروبرقی است که برای صنعت الکترونیک نیز راهکار های بسیار مناسبی دارد. می توان در محیط های مختلف، بسته به نیاز یک نوع جاروبرقی را انتخاب نمود که می تواند این دستگاه ها متحرک و یا ثابت و مرکزی باشد. استفاده از این تجهیزات و دستگاه های جدید باعث اطمینان از کیفیت بالای محصول می گردد. همچنین از خرابی دستگاه ها جلوگیری به عمل آورده و در نهایت در مجمو ع هزینه ها صرفه جویی خواهد شد.


جمع آوری پیوسته گرد و غبار از مدار های الکترونیکی

ساخت مدار های الکترونیکی، شامل مته زنی و سنباده کشی مقدار زیادی گرد و خاک رزینی تولید می کند که باید به طور مداوم جمع آوری گردد. یک جاروبرقی ایده آل در چنین محیط هایی، دستگاهی است که در 24 ساعت روشن بوده و در کنار دستگاه تولید قطعات به طور مداوم کار کند. برد های قطعات الکترونیکی معمولا از جنس رزین هستند که با دستگاه های مخصوص و اتوماتیک سوراخ شده، مسطح و سمباده زنی می شوند. این عملیات باعث تولید گرد و غبار بسیار ریز می شود که آن ها را می توان از طریق دستگاه مکنده در بخش های مختلف جمع آوری نمود. دستگاه های جدید شامل محدوده وسیعی از مدل ها هستند که دارای قدرت بالا، قابلیت اطمینان (با تکنولوژی توربین کانال جانبی) و سطح صدای پایین هستند که این نکته ای کلیدی در محیط می باشد. گرد و غبار جمع آوری شده در داخل کیسه جاروبرقی، بسیار آسان و بدون هیچ خطری قابل تخلیه می باشد.


جمع آوری گرد و غبار تولید ریز پردازنده در اتاق تمیز (clean room)

برای چنین عملیاتی، یک مکنده به همراه فیلتر ULPA U15 برای اطمینان از سطح فیلتراسیون و جمع آوری ضایعات کربنی بسیار مناسب خواهد بود. تکنولوژی خاصی که در این دستگاه ها به کار رفته موجب ابعاد کوچک و سروصدای کم این دستگاه ها شده است. به همین دلیل است که استفاده از این دستگاه ها در چنین محیط هایی بسیار رایج شده است.

صنعت تولید قطعات الکترونیکی