صنعت تولید مواد شیمیایی

صنعت تولید مواد شیمیایی

نظافت، امنیت و کارایی در هنگام تولید مواد شیمیایی بسیار قابل اهمیت است. پاکیزه نمودن و ضدعفونی کردن محیط تولید مواد شیمیایی نقش مهمی نه تنها برای ایمنی بلکه در بهره وری تولید و اثر بخشی دارد. در تولید مواد شیمیایی، محیط پاکیزه به معنی ایمنی، آسایش و بهره وری بالا می باشد، همچنین بر روی سلامت کارمندان نیز بسیار اثرگذار است.  سوییپر، اسکرابر، سیستم جاروی مرکزی و مکنده هواکار می توانند هر گونه ایمنی و پاکیزگی را در صنعت تولید مواد شیمیایی برآورده سازند. مزایای استفاده از این دستگاه ها و نظافت دائمی محیط باعث ایجاد یک فضای سالم تر، محیط پاکیزه تر و بهبود کیفیت محصول می گردد. از این دستگاه ها برای نظافت، افزایش ایمنی، بازیابی مواد و همچنین انتقال و جابجایی مواد استفاده نمود.


بازیابی پودر رنگ در رنگ سازی

گرد و غبار پودر رنگ بعد از هر مرحله از رنگ زنی در اتاق رنگ باید جمع آوری گردد تا محیط به صورت امن نگهداری شود و از آلوده کردن محصول در طی مراحل بعدی جلوگیری به عمل آید. در این موارد، Nilfisk دارای دو راهکار می باشد و مکنده های برق کار و هوا کار برای انجام چنین عملی بسیار کارا خواهند بود که هیچ گونه خطر احتراقی نخواهند داشت. در طی رنگ پاشی مواد مختلف به اطراف پراکنده می شوند.  اگر این مواد از روی سطوح جمع آوری نشوند می توانند برای سلامتی افراد خطرناک باشند. بنابراین نظافت منظم این محیط ها بسیار ضروری می باشد. برای چنین منظوری می توان از سوییپر استفاده نمود که می تواند به صورت دستی و یا سرنشین دار باشد.


بازیابی گرد و غبار در بسته بندی کود

کود های تولید شده برای گلها و گیاهان خانگی و در بخش کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند که لمس  و استنشاق آن ها می تواند برای انسان مضر باشد. جاروبرقی های تخصصی صنعتی نیلفیسک با چندین مرحله فیلتراسیون برای انجام چنین عملی ساخته شده اند. این کار علاوه بر پاکیزه کردن محیط، برای حفظ سلامتی کارمندان نیز بسیار مهم و مفید می باشد.


پاکسازی فضاهای حاوی مواد قابل انفجار

در تولید مواد شیمیایی، محیط می تواند حاوی گازها و گرد و غبار قابل اشتعال باشد. در صورتی که یک غلظت کافی از این مواد در ترکیب با هوا در مجاورت یک منبع قابل احتراق باشد، می تواند موجب انفجار گردد. در چنین شرایطی استفاده از مکنده صنعتی پرقدرت و مکنده مرکزی برای رسیدن به استاندارد های ایمنی لازم است.