صنایع سرامیک

صنایع سرامیک

صنایع سرامیک یکی از محیط هایی است که به تولید گرد و غبار زیاد بسیار معروف هستند. گرد وغبار به دلیل تخلیه، نواحی خشک کردن و فشرده سازی، کوره ها و در مجاورت نوارنقاله ایجاد می گردد. ماشین ها و دستگاه های جدید نظافتی در هر بخش از چنین کارخانه هایی به کار می روند. این در حالی است که می توان برای نظافت تجهیزات و خط تولید در زمان و هزینه صرفه جویی نمود و در عین حال به بالاترین سطح از استاندارد ایمنی و کیفیت دست یافت. در چنین شرایطی Nilfisk با توجه به نیاز و محیط راه حل های مفیدی را ارائه می دهد. جاروبرقی صنعتی برای نظافت و نگهداری از دستگاه ها در این محیط ها استفاده می گردد. از مکنده مرکزی نیز برای نظافت عمومی کارخانه ها و یا پاک نمودن نوار نقاله خط تولید استفاده می گردد. از سوییپر نیز می توان برای نظافت کف سالن ها و محوطه های بزرگ استفاده نمود که این عمل را بسیار سریع و با کیفیت انجام می دهد. نظافت همیشگی و به موقع محیط های صنعتی باعث اطمینان از کیفیت محصول می گردد. استفاده از دستگاه های مناسب و پیشرفته در نظافت همچنین موجب کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری تجهیزات، افزایش طول عمر دستگاه ها، افزایش ایمنی کاربر و افزایش کارایی مجموعه می گردد. 


نظافت و نگهداری تجهیزات

جاروبرقی صنعتی مجهز به فیلتر HEPA می باشد که برای جمع آوری گرد و خاک ریز و خطرناک مورد استفاده قرار می گیرد. از چنین دستگاه های پیشرفته ای برای نظافت و بازیابی مواد در نوار نقاله خط تولید استفاده می گردد. بدین طریق علاوه بر نظافت محیط و آسایش و ایمنی کاربران، باعث صرفه جویی در مواد نیز می گردد و می توان پس از جمع آوری مواد از آن ها مجددا استفاده نمود.


نظافت بخش های تولیدی

جاروبرقی صنعتی و مکنده مرکزی، بیشترین کارایی را برای جمع آوری دائم حجم زیادی از گرد و غبار دارند. در صنایع سرامیک مکنده مرکزی برای امور مختلف مورد استفاده قرار می گیرد زیرا چند کاربر در نقاط مختلف کارخانه می توانند به صورت هم زمان از آن استفاده نمایند. برای نظافت کف نیز بهترین دستگاه سوییپر است که دارای مدل های بزرگ و سرنشین دار می باشد و توانایی نظافت 16000 متر مربع در ساعت را دارد. مدل های دیگری از سوییپر نیز وجود دارند که باتری دار بوده و برای نظافت محیط های داخلی کارخانه ها استفاده می شوند.


انتقال مواد

برای انتقال و جابجایی لعاب و رنگ دانه ها در طی فرایند رنگ زدن سرامیک و کاشی از مکنده صنعتی استفاده می گردد. در هنگام لعاب زدن و خشک کردن در طی فرایند تولید ظروف چینی نیز این دستگاه ها بسیار پرکاربرد می باشند. استفاده از مکنده در چنین محیط هایی موجب تسریع در عملیات تولید می گردد که باعث می شود تا حد زیادی بازده کاری نیز افزایش یابد.