ساخت شیشه و بطری

ساخت شیشه و بطری

در تولید محصولات شیشه ای، از مواد پودری استفاده می شود. جایی که گرد و غبار باشد یعنی کثیف است و باید به وسیله دستگاه ها و تجهیزات لازم، آلودگی های آن جمع آوری شده و پاکیزه گردد. شرکت نیلفیسک با محصولات متنوع نظافتی به کمک کارخانجات و شرکت های تولید بطری و شیشه آمده است. نیلفیسک یکی از بهترین تولید کنندگان دستگاه های نظافتی در حوزه صنایع و کارخانه های ساخت شیشه است. دستگاه هایی همانند جاروبرقی صنعتی، سوییپر، اسکرابر و جاروبرقی مرکزی که برای نظافت و رفع آلودگی ها استفاده می شوند و منجر به بهبود ایمنی، بهداشت و کاهش هزینه ها می گردنداز جمله مزایای این دستگاه ها می توان به جمع آوری و بازیابی مواد پراکنده شده در محیط و استفاده مجدد از آن ها اشاره نمود که موجب کاهش هزینه ها می گردد. جمع آوری گرد و غبار و ذرات وهمچنین نظافت محیط نیز باعث می شود محیطی سالم و ایمن برای کارکنان ایجاد شود.


بازیابی شن و ماسه 

شیشه از یک ماده خام مبتنی بر سیلیس (ریز دانه های کوارتز) تولید می شود. استفاده از این مواد در تولید شیشه باعث تولید مقدار زیادی گرد و خاک می گردد. این مواد زائد می تواند به وسیله مکنده صنعتی جمع آوری گردد و مجددا در فرایند تولید مورد استفاده قرار گیرد. برای بازیابی مواد از سطح زمین و نظافت کف می توان از دستگاه سوییپر استفاده نمود که به خوبی این عمل را انجام می دهد. جمع آوری پودر ها و شن های موجود در محیط موجب بهبود کیفیت محیطی و همچنین بالا رفتن ایمنی می گردد. سوییپر ها برای فضاهای مملو از تجهیزات و باریک مانند راهرو ها و انبار ها بسیار مناسب هستند. از این دستگاه علاوه بر استفاده در محیط های داخلی، برای فضا های بیرونی نیز به خوبی مورد استفاده قرار می گیرد.


تمیز کردن کوره

در فرایند تولید شیشه، مخلوطی از چند پودر در دمای بیش از 1000 درجه سانتیگراد پخته می شود. فرایند پخت این مواد در یک کوره مخصوص انجام می پذیرد. به همین دلیل پودر های مواد خام، خاکستر و گرد و غبار در بالای کوره قرار می گیرند. این لایه ای که در بالای کوره شکل می گیرد مانند یک عایق عمل کرده و مانع از خنک شدن کوره می شود. هنگامی که کوره به طور مناسب خنک نشود موجب کاهش راندمان و افزایش مصرف سوخت کوره می گردد، و همچنین این گرد و غبار ها خطری جدی برای سلامتی کارکنان نیز به شمار می روند. یکی دیگر از مضرات گرد و غبار ها، پایین آوردن کیفیت محصولات تولیدی است که بطری ها و شیشه ها می باشند.

ساخت شیشه و بطری