نوشیدنی

نوشیدنی

در صنعت نوشیدنی سازی که مرتبط با کارخانجات تولید و صادرات انواع نوشیدنی و آبمیوه، نوشابه و... می باشند، رعایت بهداشت در سطح بالا بسیار ضروری می باشد. در صورتی که سطح بهداشت محیط در کارخانجات نوشیدنی کاهش یابد، کیفیت محصولات تولید شده کاهش خواهد یافت. به همین دلیل می بایست از تجهیزات پیشرفته تری برای نظافت و شستشو در کارخانجات صنعتی تولید نوشیدنی استفاده کرد. همچنین بهره گیری از دستگاه های نظافت صنعتی می تواند در عملیات انتقال و دیگر فرآیند های صنعتی نیز بسیار کمک کننده باشد. دستگاه های قدرتمندی که سطح بهداشت محیط و امنیت کارکنان را افزایش می دهند، قادرند تا حد زیادی کیفیت محصولات تولید شده را بالا برند.

کاربرد دستگاه های نظافت صنعتی در کارخانجات تولید نوشیدنی

در صنایع تولید و صادرات نوشیدنی، می توان از انواع دستگاه های نظافت صنعتی بهره جست. اما کاربردی ترین دستگاه در چنین کارخانجاتی، جاروبرقی صنعتی می باشد اما از اسکرابر نیز می توان استفاده های مفیدی کرد. در بخش های متفاوتی می توان از این دستگاه ها بهره برد که در ادامه برخی از مصارف کاربردی نظافت صنعتی را بررسی خواهیم کرد. از مکنده صنعتی می توان در جمع آوری مایعات بهره برد؛ برای مثال: در کارخانجات نوشیدنی، مایعات زیادی بر روی سطوح ریخته شده و موجب آلودگی می گردد؛ به منظور نظافت و جمع آوری این آلودگی های مایع می توان از دستگاه مکنده آب و خاک در سطوح هموار و ناهموار به طور موثر بهره برد. جدا سازی آب میوه از مغز میوه ها از دیگر کاربرد های بسیار مهم جاروبرقی آب و خاک است. پس از جدا سازی آب میوه ها، می توان آن ها را به بخشی دیگر انتقال داد. از دستگاه اسکرابر صنعتی نیز می بایست در سطوح آلوده و خیس استفاده کرد؛ به این ترتیب با عبور دستگاه از روی سطوح آلوده، سطوح کف شستشو داده شده و همچنین آب آلوده باقی مانده بر روی سطوح به طور کامل پاکسازی خواهد شد. به همین ترتیب با بهره گیری از کاربرد های گوناگون دستگاه های نظافت صنعتی می توان بهداشت محیط ساخت نوشیدنی و کیفیت محصول تولیدی را افزایش داد.

مزایای بهره گیری از نظافت صنعتی در صنعت نوشیدنی سازی

با استفاده از دستگاه های قدرتمند و پیشرفته نظافت صنعتی می توان از مزایای کاربردی بسیاری بهره مند شد؛ به طور مثال این دستگاه ها در نظافت و افزایش بهداشت سطوح، انتقال پنوماتیکی مواد پودری، ضد عفونی کردن محیط و شستشوی سطوح کف استفاده کرد. مزایایی که به دنبال استفاده از این تجهیزات به ارمغان خواهد آمد عبارت اند از: افزایش اتوماسیون و کاهش دخالت دست، افزایش امنیت سلامتی و جسمی کارکنان و مشتریان بهره جوی از محصولات تولیدی، افزایش کیفیت و رتبه بندی محصولات و کاهش آسیبات به دستگاه ها به دلیل باقی ماندن آلودگی در این دستگاه ها همگی از مزایای استفاده از دستگاه های پیشرفته نظافت و شستشوی صنعتی می باشند.

نوشیدنی