صنایع فولاد و فلزکاری

صنایع فولاد و فلزکاری

با توجه به آلودگی های متنوعی که در صنایع فولاد و فلزکاری وجود دارد می بایست از شیوه های نوین و قدرتمندی برای نظافت سطوح در اماکن مرتبط با این صنعت بهره برد. از بزرگترین مشکلات بخش صنایع فلزی و فولاد، نظافت و پاکیزه نگه داشتن محیط زیست و ماشین آلات می باشد. به همین منظور دستگاه های نظافت صنعتی برای تسهیل فرآیند های نظافت و شستشو در صنایع فلزکاری طراحی و ارائه گردید.

صنایع مرتبط با فلزات و کاربرد دستگاه های نظافت صنعتی

برخی از صنایعی که در ارتباط با صنایع فلزی می باشند، با آلودگی های مشترکی روبرو هستند که می توان با بهره گیری از دستگاه های نظافت صنعتی روند نظافت را در چنین اماکنی تسهیل کرد. در ادامه برخی از کاربرد هایی که در صنایع مرتبط با فلز کاری برای دستگاه های نظافت صنعتی وجود دارد را بررسی خواهیم کرد.

صنعت حمل و نقل

در صنایع وسایل نقلیه و حمل و نقل یخش های گوناگونی وجود دارد که آلودگی های گوناگونی دارند. به طور مثال در بخش مونتاژ می بایست به طور مداوم و در حین انجام فرآیند های صنعتی، به نظافت و جمع آوری مواد ریخته شده در ماشین آلات و موجود بر روی سطوح پرداخت. به همین منظور باید از شیوه ای برای نظافت استفاده کرد که قابلیت کارکرد در حین فرآیند های صنعتی را دارا باشد و دستگاه های نظافت صنعتی با کیفیت این قابلیت را دارند. همچنین در بخش انتقال و تعمیرات نیز بهتر است به طور منظم نظافت صورت گیرد تا امنیت کارکنان فراهم شود. از کاربرد های دستگاه های نظافت صنعتی در صنعت حمل و نقل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- جمع آوری گرافیت و پودر رزین با استفاده از مکنده صنعتی

2- مکش و زدودن موادی مانند منیزیم، آلومینیوم، پلاستیک، لیتیوم و پودر سدیم با جاروبرقی صنعتی

3- غبارگیری در فرآیند برش لیزری

صنایع سنگین

در محوطه های کارخانجات و بخش های سنگین کار مرتبط با فلز مانند صنایع فولاد می توان از روش های مکانیزه و قدرتمند به منظور نظافت و افزایش امنیت بهره گرفت. سطوح کارخانجات وسیع و قدرتمند فولاد تنها با بهره گیری از سوییپر صنعتی و اسکرابر قابل نظافت و شستشو خواهند بود. به منظور کاهش هزینه ها و افزایش امنیت برای همه کارکنان می بایست به نظافت سطوح توجه ای ویژه نمود تا از بروز مشکلات جلوگیری شود. از دستگاه های نظافت صنعتی می توان در کاربرد های زیر بهره جست:

1- استفاده از مکنده صنعتی در فرآیند تولید لوله های فولادی

2- نظافت محوطه داخلی و خارجی مکان ریخته گری با دستگاه های مکانیزه صنعتی

3- جمع آوری تراشه های خطرناک از صفحات فولادی در حین برش و انجام فرآیند صنعتی

مزایای استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی در صنایع فلزی

با بهره گیری از دستگاه های قدرتمند و پیشرفته نظافت صنعتی در صنایع مرتبط با فلز و فولاد می توان از مزایای بی نظیر این دستگاه ها بهره مند شد. ویژگی هایی که این دستگاه ها دارند موجب تسهیل در فرآیند های صنعتی گردیده و باعث رونق بهره وری خواهد شد. برخی از این مزایا عبارتند از: کاهش زمان نظافت، عدم ایجاد مزاحمت برای فرآیند های نظافتی، سرعت و کیفیت بالا و جمع آوری همه آلودگی ها، افزایش امنیت برای کارکنان و...

صنایع فولاد و فلزکاری