پایانه ها

پایانه ها

پایانه های مسافربری دارای آلودگی های گوناگونی هستند. سطوح گسترده و وسیع در پایانه ها و همچنین حجم بالای تردد افراد، فرآیند نظافت را با مشکلاتی روبرو می کنند. با توجه به مشکلات شستشو می توان از تجهیزات مناسب برای نظافت در پایانه هایی نظیر فرودگاه ها، راه آهن ها و همچنین ترمینال های اتوبوسرانی استفاده نمود. در ادامه همه زمینه های نظافت در پایانه ها معرفی می شوند. 


فرودگاه

فرودگاه ها سطوح متفاوتی دارند که شیوه نظافت هر کدام متفاوت می باشد. برای بهره وری بیشتر در چنین اماکنی می توان به سادگی از تجهیزات نظافت صنعتی استفاده نمود. دستگاه های مورد استفاده در فرودگاه ها عبارت اند از: اسکرابر، سوییپر، واترجت صنعتی، جاروبرقی صنعتی و... . از دستگاه اسکرابر سرنشین دار می توان به منظور شستشوی سطوح گسترده در فرودگاه ها استفاده نمود و برای شستشوی سطوح با دسترسی دشوار و موانع بهتر است از اسکرابر دستی بهره جست. 


راه آهن

شستشوی سطوح در پایانه های قطار به روش دستی و سنتی نیز مشکلات خود را دارد. در راه آهن ها نیز تردد بسیار بالای مسافرین موجب سخت شدن نظافت می شود. بهره گیری از بهترین تجهیزات نظافت صنعتی موجب بهبود کیفیت در نظافت پایانه ها می گردد. تجهیزاتی که به منظور نظافت سطوح در راه آهن ها قابل استفاده هستند عبارت اند از: اسکرابر که برای شستشوی سطوح هموار کف می باشد، واترجت صنعتی که در شستشوی سطوح شیشه ای راه آهن و شستشوی بدنه قطار کاربرد دارد، سوییپر که توانایی جاروب موثر در سطوح گسترده را دادا می باشد، مبل شوی که برای شستشوی صندلی های داخلی قطار استفاده می گردد و همچنین جاروبرقی صنعتی که از مهم ترین تجهیزات نظافت صنعتی برای جاروب داخل قطار است.


ترمینال اتوبوس

پایانه های اتوبوسرانی مانند همه پایانه های مسافرگیری مملو از جمعیت است و اانجام نظافت در این حجم بالای تردد امکان پذیر نمی باشد. علاوه بر دشواری نظافت در اماکن شلوغ، خیس ماندن سطوح پس از شستشو و مشکلاتی از این قبیل ممکن است موجب بروز مخاطراتی برای مراجعین شود. در پایانه های اتوبوسرانی می توان از اسکرابر، سوییپر، واترجت صنعتی، جاروبرقی صنعتی، بخارشوی، مبل شوی و... تجهیزات نظافتی هستند که استفاده از آن ها سهولت در نظافت را به همراه دارد. هر کدام از این تجهیزات کاربرد خاصی دارند که با توجه به سطحی که قرار است نظافت شود می توان بهترین مدل آن ها را برای نظافت در اتوبوسرانی استفاده نمود.

پایانه ها