صنایع غذایی

صنایع غذایی

در شرکت های مواد غذایی استفاده از اسکرابر، جاروبرقی صنعتی و واترجت سطح ایمنی، بهداشت و بهره وری را در تولید مواد غذایی افزایش می دهد. طیف گسترده ای از دستگاه های نظافتی برای صنایع غذایی وجود دارد. پاکیزگی انبارها و محیط های تولید و بسته بندی محصولات با استفاده از دستگاه های مکانیزه جدید تامین می شود. از جاروبرقی صنعتی برای جمع آوری هرگونه گرد و غبار و ضایعات موجود در دستگاه های تولید و فر های پخت و پز استفاده می شود. همچنین برای انتقال دانه های مخلوط برخی مواد از مکش جاروبرقی صنعتی استفاده می شود.


کیک و شیرینی پزی

برای اطمینان از بهداشت و پاکیزگی محیط های تولید ماکارونی، نان، بیسکوییت و یا صنعت کیک پزی باید به سه نکته مهم توجه نمود: تمیز نگه داشتن فر، بهداشت کلی محیط تولیدی، عملکرد کامل کارخانه. پاکیزگی و نظافت فرهای پخت و پز و نظافت نوار نقاله خط تولید با جاروبرقی صنعتی امکان پذیر می باشد که محیط کاری سالم و پاکی را مهیا می کند. نظافت این تجهیزات موجب از بین رفتن ذرات سوخته مواد می شود بنابراین علاوه بر بالا رفتن کیفیت محصول موجب نگهداری تجهیزات نیز می شود. گرد و غبار توسط جاروبرقی مکش شده و باعث کاهش آتش سوزی می شود. در خط تولید جهت بهبود کیفیت و آسان شدن امر نظافت در صورت امکان می توان از جارو های مرکزی استفاده نمود. نظافت محیط کارخانه به وسیله جاروبرقی و اسکرابر موجب بالا رفتن سطح بهداشت و امنیت محصولات و کارکنان کارخانه خواهد شد.


چایی و قهوه

برای جمع آوری و جابجایی دانه های قوه و یا چایی از جاروبرقی های صنعتی می توان استفاده نمود که این عمل را بسیار آسان کرده اند. در خط تولید هم می توان برای جمع آوری پودر قهوه از مکش جاروبرقی استفاده نمود تا بتوان به راحتی آن ها را بسته بندی کرد. 


فراورده های لبنی

در تولید محصولات لبنی پاکیزه نگه داشتن وسایل و تجهیزات قبل و بعد از آماده سازی مواد بسیار ضروری می باشد. هدف از این نوع نظافت زدودن ضایعات و گرد و خاک از سطح وسایل است و به معنی عملیات غیرفعال سازی باکتری نمی باشد. با واترجت می توان آلودگی و آفات را شستشو نمود و از تکثیر آن ها جلوگیری کرد، بنابراین رسیدن به سطح بالای بهداشت آسان تر می شود. شستشو و نظافت کف کارخانه نیز به وسیله اسکرابر محیطی بهداشتی را به ارمغان می آورد.


محصولات گوشتی

در هنگام برش، نگهداری و بسته بندی مواد گوشتی باید محیط و تجهیزات پاکیزه، ضد عفونی و استرلیزه شود. برای جمع آوری ضایعات مایع حاصل از مواد گوشیتی می توان از جاروبرقی آب و خاک استفاده نمود. برای جمع کردن نمک استفاده شده می توان از جاروبرقی صنعتی استفاده نمود تا از شستشوی گوشت برای از بین بردن نمک جلوگیری شود. با واترجت می توان تجهیزات و دستگاه های مورد استفاده در این صنایع را شستشو نمود تا محیطی بهداشتی حاصل شود.