صنایع بزرگ و کارخانه ها

صنایع بزرگ و کارخانه ها

امروزه جهت بهبود ایمنی، بهداشت و به طور کلی کاهش هزینه ها از دستگاه های مکانیزه جدید استفاده می شود. صنایع و کارخانجات مهم و بزرگ، نیازمند نظافت سخت و سنگینی هستند. در صنایع بزرگ، دستگاه ها و تجهیزات بزرگ و سنگین، معمولا بسیار آلوده هستند. برای انجام امور نظافتی صنایع بزرگ، به دستگاه ها و ماشین آلات قدرتمندی نیاز است که توانایی تحمل کار سخت و سایش مداوم را داشته باشند. طیف وسیعی از دستگاه ها و راه حل های جدید نظافتی وجود دارد که برای هرگونه امور نظافتی در صنایع مختلف استفاده می شوند. مکنده صنعتی، سوییپر و مکنده مرکزی توانایی هر گونه امور نظافتی را دارند که به بهبود ایمنی و بهداشت در محیط کاری کمک می نمایند، از فواید دیگر آن ها کاهش هزینه های کلی می باشد.


ریخته گری

صنایع ریخته گری، محیط های بسیار حساسی برای کاربران و کارکنان این نواحی است. پاکیزگی محیط از اولویت ویژه ای برخوردار است زیرا در یک محیط کاری پاکیزه، کار کردن راحت تر، سریع تر، بی خطر تر و سازنده تر خواهد بود. جاروبرقی صنعتی جهت بازیابی مواد ریخته شده بر زمین و همچنین نظافت سطح استفاده می شود. استفاده از مکنده صنعتی علاوه بر این که موجب بازیابی چندین تن مواد از سطح زمین می شود، موجب اتلاف زمان کمتری برای امور نظافت خواهد شد. از مهمترین مزایای استفاده از جاروبرقی صنعتی افزایش سطح ایمنی کار، محیط منظم تر و کاهش کلی هزینه ها می باشد. در مناطق تولیدی و انبارها، ضایعاتی که بر روی زمین قرار دارد موجب می شود محیط صنایع ریخته گری بسیار آلوده و پر از گرد و خاک باشد. سوییپر با مکانیزمی پیشرفته و مکشی قوی به راحتی می تواند به روشی بهینه تمامی سطوح محوطه ها را نظافت نماید.


صنایع سیمان

صنایع سیمان که خود جزء اولین صنایعی است که اعمال آن به صورت اتوماتیک کنترل می شود، در حال حاضر با مشکل نظافت محیط مواجه است. دستگاه های مکانیزه نظافتی جدید باعث می شوند این محیط ها لذت بخش تر و امن تر شوند. جاروبرقی صنعتی قوی به طور گسترده در صنایع سیمان و آسیاب مورد استفاده قرار می گیرد. در مورد این صنایع استفاده از مکنده مرکزی توصیه می شود که لوله های متعدد از نقاط مختلف کارخانه، به یک دستگاه مکنده ثابت متصل می شوند. مکنده به صورت مرکزی، در سیستم بسته بندی برای جمع آوری مواد ریخته شده مورد استفاده قرار می گیرد که از هدر رفتن چندین تن مواد جلوگیری می نماید. استفاده از مکنده موجب نظافت محیط، بازیابی مواد و در نهایت کاهش هزینه ها خواهد شد.


زباله سوزی ها

در مناطق کاری مربوط به سوخت زباله ها، بخار و خاکستر زباله ها برای سلامتی کاربران بسیار مضر است. استفاده از سیستم مکنده مرکزی و جاروبرقی قوی برای جمع آوری مواد موجب حفظ محیط امن، سالم و عاری از آلودگی می شود. جهت بازیابی خاکستر ایجاد شده در محیط، استفاده از مکنده مرکزی ثابت راه حل بسیار مناسبی خواهد بود. از جاروبرقی صنعتی جهت جابجایی حجم زیاد مواد نیز استفاده می شود، زیرا قدرت مکش بالایی برای جمع آوری مواد و قطعات سنگین دارند. در اتمام کار برای جمع آوری گرد و خاک و ضایعات ریخته شده بر روی زمین می توان از سوییپر استفاده نمود. بعد از آن برای ایجاد محیطی پاکیزه با استفاده از اسکرابر، سطح شستشو می شود که موجب می شود محیط عاری از هر نوع آلودگی و ضایعات شود.