قیمت اسکرابر

در هر زمینه ای یکی از مهم ترین عوامل درانتخاب مناسب، هزینه و صرفه اقتصادی می باشد. در زمینه شستشو و نظافت سطوح متفاوت در اماکن گوناگون نیز می بایست با توجه به بودجه در اختیار و محیط تحت نظافت، شرایط گوناگون را سنجید و مقرون به صرفه ترین راهکار نظافتی را انتخاب نمود. یکی از دستگاه های مهم در شستشوی سطوح هموار کف دستگاه اسکرابر صنعتی می باشد. قیمت اسکرابر بستگی به عوامل متفاوتی دارد که می توان با سنجش همه شرایط موجود بهترین دستگاه اسکرابر از لحاظ صرفه اقتصادی را به منظور شستشوی سطوح کف انتخاب نمود. در ادامه برخی از عواملی که بر قیمت اسکرابر تاثیرگذار هستند تشریح شده است.


عوامل موثر بر قیمت اسکرابر

در قیمت اسکرابر پارامتر های بسیاری اثرگذارند. با کاهش کیفیت هر یک از پارامتر ها قیمت اسکرابر پایین تر می آید و در صورتی که این پارامتر های موثر در قیمت کفشوی قدرتمند تر شوند، امکان بالاتر رفتن قیمت نیز وجود دارد. اسکرابر ها از انواع کوچک تا مدل های بزرگ و صنعتی طراحی گشته اند که با توجه به شرایط محیط تحت نظافت می بایست بهترین نوع اسکرابر را برای شستشوی سطوح انتخاب نمود. هرچه اسکرابر ها پیشرفته تر، بزرگ تر و قدرتمند تر باشند قیمت اسکرابر نیز بیشتر خواهد بود.

سیستم جلوبرنده

دستگاه های اسکرابر انواع متفاوتی دارند. یکی از مواردی که طراحی اسکرابر ها را بهینه و خاص می کند، وجود سیستم جلوبرنده در اسکرابر می باشد. در برخی از اسکرابر های دستی به منظور سهولت بیشتر کاربری طراحی به گونه ایست که موتور جلوبرنده تعبیه شده است. موتور جلوبرنده در حمل دستگاه بسیار کمک کننده خواهد بود و به دلیل اضافه شدن موتور جلوبرنده، متعاقبا قیمت اسکرابر نیز بالاتر خواهد رفت.

کیفیت باتری

باتری دستگاه اسکرابر انواع متفاوتی دارد. کیفیت باتری در مدت زمان کارکرد باتری بسیار موثر است. در صورتی که باتری از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد، ممکن است شارژ باتری زود تمام شده و شستشوی سطوح کف به دلیل نیاز به شارژ مجدد باتری به طول انجامد. باتری با کیفیت مطلوب از قیمت بالاتری برخوردار است. به همین دلیل دستگاه های اسکرابر باتری دار از دستگاه های اسکرابر کابلی گران قیمت تر می باشند.

نوع هدایت

نحوه هدایت دستگاه اسکرابر به وسیله کاربر نیز از عواملی است که در قیمت آن تاثیرگذار است. دستگاه اسکرابر به دو دسته کلی اسکرابر سرنشین دار و اسکرابر دستی تقسیم می شود. اسکرابر دستی برای شستشوی سطوح با سطح مقطع کم می باشد و اسکرابر سرنشین دار مناسب برای شستشوی منظم سطوح گسترده است. بدیهی است که اسکرابر خودرویی از قیمت بالاتری نسبت به اسکرابر دستی برخوردار است.

کیفیت ساخت و طراحی

نوع طراحی و ساخت دستگاه اسکرابر تاثیر بسزایی در عملکرد این دستگاه دارد. شستشوی سطوح باریک با موانع و یا گسترده نیازمند طراحی و ساخت با کیفیت دستگاه اسکرابر می باشد. اما طراحی حرفه ای و استفاده از مواد اولیه مرغوب در ساخت اسکرابر موجب افزایش هزینه های تولید می شود. به همین ترتیب در بین کفشوی های صنعتی، دستگاه هایی که با طراحی فشرده و کیفیت مواد اولیه بالا به مشتری ارائه می شوند، قیمت بالاتری دارند.

برند و کشور سازنده

همانطور که در موارد قبل ذکر شد، موارد بسیاری بر قیمت اسکرابر اثر گذارند. اما از مهم ترین عوامل موثر در قیمت هر کالایی، برند آن کالا و کشور سازنده آن می باشد. برند اسکرابر های شریف صنعت، nilfisk می باشد که از شناخته شده ترین و با کیفیت ترین برند های نظافتی در جهان می باشد. دستگاه های اسکرابر نیلفیسک ساخت کشور دانمارک می باشند.