واترجت صنعتی آب سرد

cold-water-pressure-washers

واترجت صنعتی آب سرد

واترجت صنعتی آب سرد دستگاهی است که توانایی شستشوی کلیه ی سطوح در دمای حداقل 30 درجه وتا سقف 80 درجه (بسته به نوع و مدل دستگاه) را دارا می باشد . فشار واترجت صنعتی آب سرد در مدل های گوناگون متفاوت است و هر میزان از فشار توانایی انجام کار مشخصی را داراد لذا در هنگام انتخاب و خرید دستگاه لازم است تا کاربر از عرصه ای که در آن قرار است از واتر جت استفاده کند آگاهی کامل داشته باشد تا علاوه بر بهبود عملکرد ، بازده با درصد بالا را فراهم می آورد. دستگاه واترجت آب سرد از انرژی الکتریکی به منظور تامین انرژی مورد نیاز خود استفاده می نماد ؛ به گونه ای که موتور های تک فاز و سه فاز با عملکرد بهینه ی خود واترجت را آماده ی بهره برداری می سازند. استفاده از انرژی الکتریکی در دستگاه واترجت صنعتی آب سرد به سبب سطح صدای تولیدی کم و عدم تولید دود و گاز های گلخانه ای با محیط زیست سازگار بوده و کاربر را به بهینه سازی مصرف کمک می نماید . پمپ واترجت صنعتی آب سرد بخش دیگری است که بسیار در عملکرد دستگاه حائز اهمیت است و نیازمند مراقبت و رسیدگی دائمی می باشد.  از دستگاه واتر جت صنعتی در صنایع مختلف نظیر صنایع خودروسازی ، کشتی رانی ، غذایی و نفت و گاز و پتروشیمی  و در پروژه های مختلف عمرانی ، خدماتی و کارواش ها استفاده گسترده به عمل می آید.


کارایی گسترده واترجت صنعتی آب سرد


محیط های صنعتی و تجاری گوناگون جهت انجام امور نظافتی نظیر شستشوی کف و نمای ساختمان ها ، مراکز تجاری ، تفریحی و خدماتی از واترجت صنعتی آب سرد بهره می برند . واتر جت آب سرد فاقد واحد گرم کن بوده و قابلیت این را دارد تا آب ورودی را حداکثر تا دمای 80 درجه ، پذیرا باشد. لذا به نوعی میتوان با  وارد کردن آب در دمای حداکثری (80 درجه) ، ازشوینده فشار قوی آب سرد استفاده بهینه به عمل آورد. افزودن نازل های مختلف نیز به عنوان یک قابلیت ، بر ویزگی های دستگاه افزوده وجهت دستیابی به درصد بالای بهره وری ، کاربر را یاری می نماید.   


فشار واترجت آب سرد


فشار واترجت صنعتی به عنوان اومین مولفه در انتخاب ودسته بندی واترجت های صنعتی آب سرد ذر نظر گرفته می شود . در مدل های مختلف دستگاه به نوعی فشار ، بیانگر قدرت پاشش آب دستگاه می باشد . در سری واتر جت های متحرک مقدار فشار حداکثر تا 250 بار و در گروه واترجت ثابت ، تا 200 بار می باشد. به طور معمول هر چه فشار دستگاه بیشتر باشد ، توانایی دستگاه درشستشوی بیشتر بوده و قدرت پک کنندگی به مراتب بالاتری را حاصل می نمایند. 


دبی دستگاه واترجت صنعتی آب سرد  


میزان آب خروجی در واحد زمان (دبی)، همانند فشار دستگاه واترجت صنعتی آب سرد، به عنوان دو مؤلفه ی مهم در شناسایی و تعیین عملکرد واترجت آب سرد صنعتی می باشند . دبی دستگاه واترجت صنعتی آب سرد نشان دهنده ی مقدار آبی است که از نازل در واحد زمان (دقیقه) بر حسب لیترخارج می گردد. دبی واتر جت صنعتی آب سرد در مدل های متحرک تا سقف 40 لیتر بر دقیقه ,  و در سری ثابت واترجت صنعتی آب سرد ، تا سقف  84 لیتر بر دقیقه می باشد . میزان آب خروجی در واحد زمان ، همانند فشار دستگاه واترجت صنعتی آب سرد، به عنوان دو مؤلفه ی مهم در شناسایی و تعیین عملکرد واترجت آب سرد صنعتی می باشند .


لوازم جانبی واترجت آب سرد

به طور کلی افزودن لوازم جانبی به دستگاه واترجت صنعتی آب سرد با بالا بردن میزان کارایی دستگاه و بهبود انطباق پذیری با محیط ، جهت دستیابی به راندمان بالا و بازده حداکثری گام بر می دارد . برخی این تجهیزات و لوازم جانبی شامل : نازل ها ، لنس ها ، مخزم مواد شوینده ، شلنگ ها و تفنگی های مختلف با ویژگی های خاص خود و با اضافه شدن به دستگاه بر قابلیت های واتر جت آب سرد می افزایند. در زیر قصد بررسی یکی از این تجهیزات و لوازم جانبی را دارا می باشیم.


نازل 4 حالته

یکی از پر کاربرد ترین و اساسی ترین تجهیزات  واترجت صنعتی آب سرد نازل 4 حالته ی دستگاه است که با قابلیت منحصر به فرد خود ، کاربر را در بهره مندی از 4 نازل به طور همزمان و بدون نیاز به تغییر نازل قادر می سازد . شیوه ی استفاده از این نازل ها به گونه ای است که کاربر با چرخاندن سر نازل امکان بهره بری از 4 نازل : نقطه ای ، کاردکی ، دوار و مواد شوینده را بدون نیاز به تغییر نازل و به طور همزمان دارا می باشد. بهبود کیفیت و کارایی ، افزایش بهره وری و نیز بالا رفتن سرعت انجام عملیات از مزایایی است که این نازل 4 حالته را به یکی از مهم ترین و تاثیر گزار ترین ویژگی های  دستگاه تبدیل کرده است.


شلنگ فولاد بافت


آب پر فشار پس از خروج ازپمپ توسط شلنگ دستگاه به تفنگی متصل می گردد ؛ لذا شلنگ دستگاه به طور مداوم در ارتباط با آب پرفشار بوده وپس از مدتی فرسوده و از بین می رود . بنابراین شرکت سازنده واترجت جهت جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی و به منظور پایین آوردن هزینه های تعمیر و نگهداری از دستگاه ، با ساخت شلنگ های فولاد بافت عملاً امکان خرابی و فرسودگی شلنگ را به مرور زمان کاهش داده و دوام و کارایی این شلنگ را در سطح مطلوب تضمین می نماید.

انواع واترجت صنعتی آب سرد

مرتب سازی براساس :
1 2 3
1 2 3